Liga Mistrzów: PSG remisuje z Newcastle. W ostatniej kolejce grupowej czekają nas prawdziwe emocje

Parc Des Princes / fot. Mikołaj Barbanell (PIłkarski Świat)

PSG zremisowało 1:1 na własnym stadionie z Newcastle United. Kibice zgromadzeni na Parc des Princes zobaczyli dwie bramki, a końcowy rezultat to 1:1

– Drużyna nie jest jeszcze tym, czego chcę, ale wciąż pracujemypowiedział na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Newcastle United trener PSG Luis Enrique.

– Jesteśmy daleko od tego, czym mam nadzieję będzie PSG w przyszłości. Są rzeczy, które mi się podobają, ogromna chęć zawodników do robienia tego, o co prosi trener.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy. W 4. minucie Dembele ograł z prawej strony Fabiana Schära i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam futbolówka odbiła się od Lee Kang – ina i spadła prosto na stopę Fabiana Ruiza. Hiszpan huknął z powietrza, ale uderzenie poleciało ponad poprzeczką.

9. minuta przyniosła dośrodkowanie Hakimiego i strzał Mbappe krzyżakiem. Siła strzału była jednak zbyt mała i Nick Pope bez żadnego problemu uchronił swój zespół przed stratą gola.

Trzy minuty później ofensywną akcją odpowiada drużyna z Premier League. Almiron wystawia piłkę do Isaka, a Szwed pudłuje z bliskiej odległości. Były napastnik Realu Sociedad szybko się jednak zrehabilitował. W 25. minucie ponownie dał o sobie znać Paragwajczyk Almiron i uderzeniem sprzed pola karnego zaskoczył Donnarume. Włoch popełnił błąd i niepewnie odbił piłkę przed siebie, z czego skorzystał wspomniany wcześniej Szwed i dobił futbolówkę do bramki Paryżan. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W 56. minucie spotkania Dembele wyszedł sam na sam z bramkarzem popularnych Srok, ale Pope doskonale skrócił kąt. Mbappe próbował jeszcze dobijać z przewrotki lecz nieczysto trafił w piłkę.

Kolejne kilkanaście minut to pokaz nieskuteczności mistrzów Francji. Bradley Barcola najpierw z odległości kilku metrów trafił w bramkarza, a następnie próbując zmieścić piłkę przy bliższym słupku uderzył obok bramki.

Do końca meczu podopieczni Enrique mieli ogromną przewagę i stwarzali sobie sytuację za sytuacją. Ich cierpliwość została wynagrodzona w 98. minucie. Kylian Mbappe pewnie wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Livramento. Tym samym zapewnił PSG jeden punkt.

28.11.2023, Liga Mistrzów grupa F, Parc des Princes (Paryż)

PSG – Newcastle United 1:1 (0:1)

Bramki: 90+8. Mbappé (kar.) – 25. Isak (Almirón)

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimi, Škriniar, Danilo, L. Hernández – F. Ruiz, Ugarte (62. Vitinha), Lee Kang-in – Dembélé, Kolo Muani (62. Barcola), Mbappé (C).

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Livramento – Miley, Guimarães, Joelinton – Almirón, Isak, Gordon.

Żółte kartki: 36. Ugarte (PSG), 54. Lee Kang-in (PSG), 58. Dembélé (PSG), 60. Škriniar (PSG), 72. Donnarumma (PSG) – 22. Joelinton (NEW)

Sędziowie: Marciniak – Listkiewicz, Kupsik