Liga Mistrzów: Portugalczycy zapewniają Barcelonie wyjście z grupy

FC Barcelona (Twitter)

FC Barcelona pokonała FC Porto 2:1 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. “Blaugrana” przegrywała po bramce Pepe Aquino, ale za kilkadziesiąt sekund wyrównał Cancelo. Decydującą bramkę zdobył Joao Felix. Dzięki tej wygranej Barca ma zapewniony awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Początek spotkania należał do Barcelony, ale po 20. minutach to Porto zyskało przewagę. To znalazło odzwierciedlenie w 30. minucie. Znakomicie urwał się Galeno, oddał piłkę Taremiemu, jeden strzał obroniony, druga próba zablokowana, ale dobija gotowy na prawej stronie Pepe! Radość gości trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund. Drybling Cancelo, zejście do środka i precyzyjne uderzenie na dalszy słupek doprowadziło do wyrównania. Jeszcze przed przerwą obie drużyny miały dogodne okazje do wyjścia na prowadzenie. Blokowany był Pedri, a Raphinha uderzył płasko po ziemi zaraz obok słupka. Chwilę później strzał Vareli z trudem wybronił Inaki Pena.

Drugą połowę Barcelona rozpoczęła od uderzenia w poprzeczkę za sprawą Joao Felixa. Ten sam Felix wyprowadził Barce na prowadzenie w 59. minucie.  Felix na lewą stronę do Cancelo, który wzdłuż bramki posłał mu podanie zwrotne. Joao Felix przyłożył stopę na ósmym metrze i wpakował futbolówkę w długi róg. Porto powinno doprowadzić do wyrównania w 80. minucie. Prawdziwą ozdobą tego spotkania mogła być bramka Raphinhi. Brazylijczyk ekwilibrystycznym strzałem “nożycami” chciał zaskoczyć Costę. Piłka zmierzała w krótki róg, ale świetnie interweniował golkiper. Barcelona zdobyła trzy punkty i jest już pewna awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów po dwóch sezonach przerwy. Barca ma na koncie 12 punktów, Porto zostaje z dziewięcioma punktami, tyle samo ma Szachtar Donieck.