Liga Mistrzów: Pogrom w Bergamo. Liverpool górą

FC Liverpool 2020

liverpoolfc.com

Takiego rezultatu mało kto się spodziewał. Liverpool wygrał w Bergamo z Atalantą aż 5:0. Hat-tricka ustrzelił Diogo Jota – ciężko znaleźć odpowiednie przymiotniki, żeby opisać formę Portugalczyka.

W 2. minucie, Diogo Jota otrzymał dobre podanie w pole karnym, ale uderzył wprost w Marco Sportiello. Na końcu pierwszego kwadransa, bramkarz gospodarzy poradził sobie z próbą Sadio Mané. Chwilę później, Alisson zdołał z lekkimi problemami powstrzymać strzał Luisa Muriela. W 16. minucie, fenomenalnie urwał się z piłką Jota i wyprowadził ekipę z Anfield Road na prowadzenie. Atalanta chciała szybko wyrównać, lecz strzał Muriela znów obronił Alisson. Następnie Duvan Zapata huknął w poprzeczkę, jednak i tak był na ofsajdzie. W 33. minucie, Diogo Jota udowodnił, że jest w wyśmienitej formie i zdobył drugą bramkę w tym meczu. Potem Marco Sportiello wyciągnął się jak długi i znakomicie obronił strzał Mané.

Liverpool urządził sobie na początku drugiej odsłony prawdziwy koncert strzelecki. W 47. minucie, kapitalnym rajdem i precyzyjnym strzałem popisał się Mohamed Salah. Chwile później, Egipcjanin zaliczył asystę przy efektownej podcince Mané. W 54. minucie, nowy król Liverpoolu – Diogo Jota – ukoronował swój kolejny wyborny występ hat-trickiem. Kolejny kwadrans przyniósł niezłą okazję dla Atalanty, ale strzał Zapaty pięknie obronił Alisson Becker. Bliżej końca meczu, Brazylijczyk broniący dostępu do bramki The Reds popisał się kolejną skuteczną paradą. W 83. minucie, Marco Sportiello fenomenalnie odbił próbę.

03.11.2020r, 3. kolejka UEFA Champions League, Stadio Atleti Azzurri d’Italia (Bergamo)

Atalanta Bergamo 0:5 Liverpool FC (0:0)

Diogo Jota 16′, 33′, 54′, Mohamed Salah 47′, Sadio Mane 49′.

Atalanta: Sportiello, Toloi, Paomino, Djimsiti, Mojica (Ruggeri 81′), Gomez (Lammers 81′), Pasalić (Malinowski 63′), Freuler, Hateboer (Depaoli 81′), Zapata, Muriel (Pessina 53′).

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold (Williams 82′), Gomez, R. Williams, Robertson (Keita 65′), Wijnaldum (Tsimikas 82′), Henderson (Milner 66′), Jones (Firmino 65′), Jota, Salah, Mane.

Żółte kartki: Wijnaldum, Jones