Liga Mistrzów: Moise Kean bohaterem PSG, kolejna kontuzja Neymara

psg.fr

PSG w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał na wyjeździe turecki Istanbul Basaksehir (2:0). Obie bramki dla ekipy Thomasa Tuchela strzelił Moise Kean.

Obie drużyny przed tygodniem przegrały na inaugurację tegorocznej Champions League. Mistrzowie Francji ulegli na Parc de Princes z “Czerwonymi Diabłami” (1:2). Natomiast tureccy piłkarze przegrali z RB Lipsk (0:2). To był ich pierwszy pojedynek w europejskich pucharach.

Pierwsza odsłona stała pod znakiem dominacji paryżan, ale nie potrafili tego udokumentować golem. Na domiar złego już w 6. minucie z urazem z murawy zszedł Neymar. Długimi momentami dobre wrażenie sprawiali gospodarze i Edin Visca był głównym zagrożeniem dla PSG. Francuzi objęli prowadzenie w 64. minucie, a autorem trafienia był Moise Kean, który otrzymał świetne podanie od Kyliana Mbappe z rzutu rożnego. Ten sam duet ustalił wynik w końcówce. Ponownie Francuz zaliczył asystę przy golu Włocha, który trafił kilka tygodni temu z Evertonu. Basaksehir musiało pogodzić się z porażką.