Liga Mistrzów: Manchester wrócił z dalekiej podróży, nastolatek bohaterem Villarreal

Manchester United

Twitter/Manchester United

Jesteśmy na półmetku rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W Bernie i Manchesterze odbyły się mecze grupy F.

Odmienne połowy

Można powiedzieć, że w środowy wieczór na Old Trafford oglądaliśmy dwa całkowicie inne mecze. W pierwszej połowie Manchester United był bezzębny, a skutecznie rozpracowała ich Atalanta. Włosi prowadzili już po kwadransie. Z bliska trafił Mario Pasalić, dość długo sprawdzano tą sytuację. Ostatecznie Szymon Marciniak uznał, że nie było spalonego. Po trzydziestu minutach było już 0:2. Tym razem z głowy trafił Merih Demiral. Defensor w pierwszej części gry popisał się jeszcze pod koniec pierwszej połowy. Demiral po profesorsku powstrzymał Marcusa Rashforda.

Druga połowa wyglądała całkowicie inaczej. Widać było, że “Czerwone Diabły” chciały iść ofensywnie na rywali. Kontakt złapali po golu Rashforda, który wykorzystał fatalne zachowanie defensywy Atalanty. Kwadrans przed końcem po sprytnie wykonanym rzucie rożnym trafił Harry Maguire. Natomiast zespół na prowadzenie wyprowadził Cristiano Ronaldo. Atalanta nic nie grała w drugiej połowie, poza jedną sytuacją Duvana Zapaty niemalże nie było ich pod bramką Davida de Gei.

Manchester United – Atalanta 3:2 (0:2)

53. Rashford (B. Fernandes), 75. Maguire (B. Fernandes), 81. Ronaldo (Shaw) – 15. Pasalić (Zappacosta), 29. Demiral (Koopmeiners)

Hiszpanie podbili Berno

Villarreal dość pewnie pokonał Young Bouys Berno w drugim meczu grupy F. Dla Hiszpanów to pierwsze trzy punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. “Żółtą Łódź Podwodną” szybko na prowadzenie wyprowadził młody Yeremi Pino. A po kwadransie było już 2:0 za sprawą Gerarda Moreno. Gospodarze nie składali broni, w 77. minucie trafił na 1:2 Meschak Elia. Jednakże Villarreal dobił rywali tuż przed końcem, dzięki bramce Samuela Chukwueza. Warto zaznaczyć, że asystował tutaj Moreno, który także rozgrywał znakomitym mecz.

Young Boys Berno – Villarreal 1:3 (0:2)