Liga Mistrzów: Sevilla znów tylko z remisem! Słaba gra podopiecznych Lopetegui’ego

Sevilla

Vladimir Koshkarov / Shutterstock.com

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów LOSC Lille podejmowało na własnym stadionie ekipę Sevilli. Spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem. To kolejny już podział punktów w tej grupie.

Wynik meczu w Salzburgu sprawił, że jeśli obie ekipy chciały powalczyć o awans, to musiałyby dziś zapunktować. Jednak po 10. minutach gry żadna z nich nie była w stanie narzucić własnego stylu, a także swoich warunków na boisku. Gra głównie toczyła w środku pola, nie miała intensywności, była mocno szarpana. W porównaniu do rywalizacji Sevilli z Wolfsburgiem dziś tempo gry było dwa razy wolniejsze nich wtedy. Brakowało także agresywnego pressingu Lille, co też sprawiało, że goście mogli swobodnie rozgrywać piłkę od tyłu. Pierwszą dogodną okazję na gola miał Rafa Mir po błedzie Ivo Grbicia. Bramkarz podał piłkę wprost pod nogi rywala. Gdyby nie interwencja Tiago Djalo, to gospodarze schodziliby na przerwę ze stratą gola.

W okolicach 20. minuty Sevilla zaczęła powoli przejmować inicjatywę. Ich ataki i akcje były dokładniejsze, spychali przeciwnika do defensywy. Znakiem rozpoznawczym, albo wręcz planem na pierwszą część były zejścia ze skrzydeł do środka pola i uderzenia zza 16-stki. Najpierw w taki sposób piłkę posłał Ocampos, jednak Grbić wybił ją na rzut rożny. Niedługo później dwie takie próby zaliczył Suso – obie minimalnie niecelne. Kolejne okazje miał Ocampos, między innymi mógł wpisać się na listę strzelców strzelając głową. Niestety Grbić był szybszy i trącił mu piłkę w ostatniej chwili. Do przerwy 0:0.

Po przerwie gra nie uległa większej poprawie. Wciąż jednym i drugim brakowało pomysłu na zdobycie pierwszej bramki, a także elementu zaskoczenia. Swoje szanse mieli między innymi Ocampos, czy też później Rakitić z rzutu wolnego. Niestety żadna z posyłanych piłek nie zatrzepotała w siatce.