Liga Mistrzów: Co za końcówka w Lipsku! PSG bez punktów

RB Lipsk

RB Lipsk na własnym stadionie pokonuje Paris-Saint Germain wynikiem 2:1.

Lepiej zaczęli goście, którzy już w 6. minucie zdobyli gola. Angel Di Maria w polu karnym przyjął świetne podanie, którego autorem był Moise Kean, zrobił zwód i oddał strzał w lewy dolny róg bramki. Gospodarze nie poddali się i nadal dzielnie walczyli. Od razu po straceniu bramki, wypracowali sobie dobrą sytuację, ale Navas był na posterunku. Zawodnicy PSG nie zatrzymali się i nadal atakowali. Upamecano zagrał ręką w polu karnym i Szymon Marciniak wskazał na „jedenastkę”. Do piłki podszedł Di Maria, ale zmarnował rewelacyjną okazję do zdobycia drugiej bramki. Gulacsi łatwo obronił strzał. Mecz nadal był wyrównany, atakowali zarówno goście jak i gospodarze. Podopieczni Thomasa Tuchela mieli kolejną kapitalną sytuację aby prowadzić, ale Di Maria był na spalonym. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i już 4. minuty później Angelino zagrał krótkie podanie, a piłkę odebrał Nkunku, który strzelił w lewy dolny róg bramki i tym sposobem ustalił wynik na 1:1 na chwilę przed końcem pierwszej połowy.

Druga połowa połowa rozpoczęła się ciekawie. Sędzia po analizie VAR wskazał na już drugą „jedenastkę” w tym meczu, lecz tym razem dla gospodarzy. Emil Forsberg podszedł i pewnie pokonał bramkarza, kierując piłkę w lewy dolny róg bramki. Mecz nadal był wyrównany. Obie drużyny stwarzały sobie dobre i lepsze sytuacje, aż w końcu Gueye dostał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. W doliczonym czasie gry kolejny zawodniku klubu z Paryża dostał swoją drugą żółtą kartkę i opuścił boisko.

04.11.2020r, 3. kolejka UEFA Champions League, Red Bull Arena Lipsk (Lipsk)

RB Lipsk 2 – 1 PSG

6’ Di Maria A., 42’ Nkunku C., 56’ Forsberg E. (K).

RB Lipsk: Gulacsi; Mukiele, Orban, Konate, Upamecano, Angelino, Haidara, Nkunku, Olmo, Sabitzer, Forsberg.

PSG: Keylor Navas; Florenzi, Danilo Pereira, Kimpembe, Kurzawa, Ander Herrera, Marquinhos, Gueye, Sarabia, Di Maria, Kean.

Żółte kartki: Upamecano D., Kimpembe P., Konate I., Gueye l., Kurzawa L.

Czerwone kartki: Gueye, Kimpembe.