Liga Mistrzów: Bomba Rodrygo zapewnia zwycięstwo Realowi w końcówce

en.as.com

Choć Królewscy prowadzili w tym meczu aż 2:0, wynik musieli ratować w końcówce. Udało się to dzięki zmiennikowi.

Pierwszy gol padł w dość dziwnych okolicznościach. Jeden z defensorów Interu próbował zagrać do swojego bramkarza. W tej samej jednak chwili barkiem wbił się w niego gracz Realu, przez co podanie trafiło wprost pod nogi Karima Benzemy. Francuz minął Handanovicia krókim zwodem i wpakował piłkę do pustej bramki. Drugą bramkę Królewscy zdobyli 8 minut później. Rzut rożny bity przez Toniego Kroosa na gola zamienił, któżby inny, Sergio Ramos. Idealnie nabiegł na piłkę i posłał ją głową tuż przy długim słupku. Inter złapał kontakt jeszcze w pierwszej połowie. Stało się to dokładnie trzy minuty po bramce kapitana Madrytczyków. Genialną asystą wykazał się w tej akcji Nicolo Barella. Z powietrza, a mało tego z pierwszej piłki, idealnie zagrał piętą do wychodzącego na pozycję Lautaro Martineza. Argentyńczyka nie zdołał zatrzymać już Varrane i jego strzał po ziemi wpadł przy samym słupku bramki.

Nerazzurri wyrównali stan gry w 68′ minucie. Długa piłka trafiła na głowę Lautaro Martineza, ten od razu zgrał ją dokładnie do Perisicia, który mimo asysty Lucasa Vazqueza zdoał posłać piłkę do siatki. Sytuacyjny strzał wylądował również przy słupku bramki zaskakując Courtouis. Gdy wszystko wskazywało już na remis, Real wykorzystał kiepskie ustawienie obrony gości. Vinicius Junior popędził lewym skrzydłem, zagrał po ziemi w pole karne, gdzie czekał już wprowadzono niedługo wcześniej Rodrygo. Brazylijczyk huknął jak z armaty posyłając piłkę w okolice okienka, trafił. Handanovic nawet nie drgnął, nie miał żadnych szans na interwencję.

Inter więc wciąż traci punkty w tej edycji Champions League. Tym razem jednak nie zdobyli choćby jednego oczka. Real zaś po raz pierwszy zgarnia komplet punktów. W następnej rundzie dojdzie do drugiego spotkania pomiędzy tymi ekipami, tym razem na San Siro. Mecz odbędzie się 25 listopada.

Real Madryt 3 : 2 Inter Mediolan

25′ Benzema, 33′ Ramos, 80′ Rodrygo – 36′ Lautaro Martinez, 68′ Perisić