Liga Mistrzów: Manchester City i FC Porto z cennymi zwycięstwami

Manchester City

Pixabay.com

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów grupy C Manchester City podejmował Olympiakos, zaś FC Porto mierzyło się z Olympique Marsylią. Gospodarze zarówno jednego i drugiego zanotowali zwycięstwa po 3:0.

Manchester City – Atalanta 3:0

Gospodarze objęli prowadzenie już w 12. minucie za sprawą Ferrana Torresa, który po kapitalnej akcji umieścił piłkę w siatce. Na kolejne trafienie przyszło nam czekać dopiero do 81. minuty, kiedy to prowadzenie podwyższył Gabriel Jesus. Brazylijczyk, wydawałoby się zapędził się za bardzo wprzód, lecz znalazł on mysią dziurę i pewnym uderzeniem pokonał Josę Sa. Zwycięstwo ekipy Pepa Guardioli przypieczętował Joao Cancelo.

FC Porto – Olympique Marsylia 3:0

Już w 4. minucie ekipa z Porto mogła cieszyć się z objęcia prowadzenia. Piłkę w siatce po dość łatwej akcji umieścił Moussa Marega. Niedługo później goście mieli szansę na wyrównanie, ale z rzutu karnego fatalnie przestrzelił Dimitri Payet. Skutecznością z jedenastku metrów może za to pochwalić się Sergio Oliveira, który w 28. minucie podwyższył prowadzenie gospodarzom. Marulanda Luis Diaz definitywnie rozstrzygnął o wygranej swojego zespołu. Ekipa z Francji po trzech rozegranych kolejkach nie zdołała strzelić ani jednej bramki.