Liga Mistrzów: Besiktas Stambuł zachwyca u siebie

UEFA

UEFA.com

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów w grupie G, Besiktas Stambuł podejmował wicemistrza Niemiec RB Lipsk. Turecki zespół odniósł pewne zwycięstwo i po dwóch seriach znajduje się w świetnej sytuacji (2:0).

W poprzedniej kolejce RB Lipsk zremisowało z AS Monaco (1:1), zaś Besiktas zwyciężył z FC Porto (3:1). Jak zwykle kibice Tureccy na trybunach stworzyli niesamowitą atmosferę. Do tej pory Besiktas Stambuł nie miał dobrego doświadczenia z niemieckimi drużynami w LM. W siedmiu ostatnich meczach zdobyli zaledwie punkt z Vfl Wolfsburg (0:0).

W pierwszej połowie to właśnie gospodarze zagrali fenomenalnie. W 11. minucie lewą stroną boiska pobiegł 26-letni Cenk Tosun i idealnie obsłużył Ryana Babela, który dopełnił formalności. W 43. minucie wynik podwyższył 23-letni Brazylijczyk Talisca, który wykorzystał podanie od Ricardo Quaresmy.

RB Lipsk stanęło przed arcytrudnym zadaniem przed druga połową. W 60. minucie Marcel Sabitzer było bliski zdobycia bramki, lecz jego strzał minął o milimetry słupek. Ekipa Ralpha Hasenhüttla zaczęło dominować, lecz nie byli dziś wstanie zdobyć żadnej bramki.

Po 2. kolejkach Ligi Mistrzów, Besiktas Stambuł z kompletem punktów prowadzi w grupie G, a kolejnym rywalem będzie AS Monaco. Natomiast RB Lipsk jeśli myśli o fazie pucharowej musi poszukać trzech punktów w starciu z FC porto.