Daily Star

W 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Tottenham Hotspur na wyjeździe pokonał 3:0 APOEL Nikozja.

Anglicy wyraźnie dominowali przez większość spotkania, choć kibice “Kogutów” dość długo czekali na pierwszą bramkę. Co ciekawe, to gospodarze jednak mieli okazję, by otworzyć wynik spotkania. W 19. minucie Igor de Camargo urwał się obrońcą i z ostrego kąta przymierzył prosto w spojenie. Gol padł w 39. minucie meczu. Toby Alderweireld znakomicie dograł płaską piłkę w pole karne i przejął ją Harry Kane. Napastnik nie miał większych problemów z pokonaniem Watermana.

Po przerwie Tottenham nie zwalniał tempa. W 62. minucie ponownie do siatki trafił Kane. Ze skrzydła otrzymał podanie od Moussy Sissoko i uderzył z dwudziestego metra obok Boy’a Watermana. 24-letni napastnik chwilę później skompletował hat-tricka. Dzięki wygranej Tottenham jet na czele grupy H, mając podobny bilans do Realu Madryt.

26.09.2017, 2. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, GSP Stadium (Nikozja)

APOEL Nikozja – Tottenham Hotspur 0:3 (0:1)

Harry Kane 39′, 62′ i 67′

APOEL: Boy Waterman,  Carlão, Jesús Rueda, Roberto Lago, Praxitelis Vouros, Efstathios Aloneftis (Carlos Farías 75′), Vinícius (Nektarios Alexandrou 84′), Ghayas Zahid, Rolland Salai (Andreas Makris 63′), Igor de Camargo

Tottenham: Hugo Lloris, Toby Alderweireld, Kieran Tripper, Serge Aurier (Fernando Llorente 57′), Benjamin Davies, Davinson Sánchez, Moussa Sissoko (Anthony Georgiou 84′), Eric Dier, Harry Winks, Heung-Min Son, Harry Kane (Georges-Kevin N’Koudou 75′)

Żółte kartki: Boy Waterman, Vinícius – Harry Winks

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy)