Leicester: W klubie nie będzie żadnych wyprzedaży

twitter.com/PremierLeague

Przy obecnej kapitalnej formie Leicester trudno byłoby uniknąć zapytań innych klubów o gwiazdy Lisów. Znamy oficjalne stanowisku klubu z King’s Power Stadium.

Leicester City to obecny wicelider tabeli Premier League oraz jej najlepsza defensywa. Nic dziwnego zatem, że ich rywale o topowe miejsca w lidze od dłuższego czasu przyglądają się ich zawodnikom. Prawdopodobnie największym zainteresowaniem wśród klubów Big 6 cieszą się takie nazwiska jak James Maddison, Ben Chilwell czy Caglar Soyuncu. Oboje obrońców są łączeni z Manchesterem City, natomiast Maddison głównie z ich rywalem zza miedzy – Manchesterem United. Także Tottenham i Chelsea widzieliby u siebie Chilwella, zważywszy na problem obu drużyn z lewą obroną. Jednak Leicester City nie zamierzają nawet spoglądać na styczniowe oferty konkurentów.

Nikt w styczniu nie odejdzie. Kategorycznie. – krótko podsumował trener Leicester – Brendan Rodgers. Sam 46-letni szkoleniowiec także był na listach życzeń klubów Premier League, głównie Arsenalu. Jednak niedawne podpisanie nowego kontraktu przez Rodgersa zamknęło jego temat odejścia z King’s Power Stadium.

Na zapytanie czy jest to nakaz od władz klubu, Rodgers powiedział: Nie, ale jestem pewien, że po rozmowie z nimi prawdopodobnie tak będzie. Często rozmawiam z Johnem Rudkinem (dyrektor sportowy – przyp. red.) oraz z Topem (właściciel – przyp. red.), ale dziś nie mówiłem z nimi na ten temat. To oczywiste, że chcemy zatrzymać skład. To fascynująca drużyna z ogromem potencjału w sobie. Więc to jasne, że chcemy mieć pewność, że zostaną w styczniu i po jego końcu.

Myślę, że część graczy poczeka do zakończenia stycznia, ale inni mogą brać pod uwagę jakąkolwiek porę sezonu. Jeśli coś będzie trzeba ogłosić to prędzej czy później zostanie to zrobione przez klub. Ten sport tak ma, że jeśli będziesz grać dobrze to pojawią się spekulacje. James Maddison i jeden czy dwóch innych chłopaków dobrze to rozumieją.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *