La Liga: Eibar wygrywa na inauguracje kolejki!

sdeibar.com

W pierwszym spotkaniu 18. kolejki La Ligi Eibar na własnym stadionie mierzył się z Granadą. Podopieczni Jose Luisa Mendilibara pokonali ekipę z Andaluzji 2:0.

Gospodarze wzorowo rozegrali pierwszą część spotkania. Całkowicie zdominowali rywala, zneutralizowali ich zalety, a co najważniejsze plan na ten mecz. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy w  21. minucie. Sergi Enrich wykorzystał dośrodkowanie Gonzalo Escalante i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Pięć minut później na tablicy wyników było już 2:0. Wszystko za sprawą sprytnie rozegranego rzutu wolnego, a Kike znajdował się tam gdzie trzeba i zrobił co trzeba. Granada była całkowicie stłumiona, nie umiała podnieść się po dwóch mocnych ciosach. Ciężko im było stworzyć ładną klarowną akcję, po której mogli by podłączyć tlen i jeszcze powalczyć. Strzelec drugiej bramki – Kike – musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu groźnej kontuzji. Była to wielka strata dla Basków.

Po zmianie stron obroty w ekipie Eibar nieco spadły. Nie atakowali już z taką zaciętością jak wcześniej, postanowili utrzymać wynik do końcowych minut, ewentualnie poszukać swoich szans w kontratakach. Wiedzieli też, że Granada musi się odsłonić w przypadku chęci odrobienia strat, co dawało im duże możliwości na kontry. W końcówce spotkania po właśnie takiej akcji gola zdobył Takashi Inui. Tym trafieniem zabił marzenia gości na jaki kolwiek pozytywny rezultat.