Maciej Dąbrowski i Asmir Suljić żegnają się z Zagłębiem Lubin

Miroslav Radović, Maciej Dąbrowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

32-letni defensor Maciej Dąbrowski  oraz 28-letni bośniacki pomocnik Asmir Suljić rozstają się z Zagłębiem Lubin. Ich kontrakty z “Miedziowymi” zostały rozwiązane za porozumieniem stron.

Dąbrowski trafił do dolnośląskiego klubu już w 2015 roku i grał w Zagłębiu przez około rok, po czym trafił do Legii Warszawa. W barwach stołecznego klubu zagrał m.in. w Lidze Mistrzów, wywalczył również dwa mistrzostwa Polski i jeden Puchar Polski. Zanotował łącznie 27 występów i trzy bramki w Ekstraklasie. Jego przygoda z Legią zakończyła się w ostatnim dnia zimowego okienka transferowego w 2018 roku, gdy jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. 30-letni wówczas obrońca powrócił do Lubina, gdzie przez prawie półtora roku wystąpił w 33 spotkaniach ligowych. Łącznie w barwach Zagłębia (wliczając w to także spotkania pucharowe) Dąbrowski wystąpił w 93 spotkaniach i strzelił siedem bramek. Lokalni dziennikarze od pewnego czasu spekulują, jakoby Dąbrowski miał wzmocnić jednego z beniaminków PKO Ekstraklasy – ŁKS Łódź.

Asmir Suljić był jednym z letnich wzmocnień Zagłębia. Bośniak przyszedł do Polski ze słoweńskiego NK Olimpija Lublana. Polskim kibicom był znany już wcześniej, bo w lutym 2018 roku związał się umową z Wisłą Kraków. Obowiązujący od 1 lipca kontrakt został jednak pod koniec czerwca rozwiązany na wniosek zawodnika. Pobyt Suljucia w Lubinie nie można uznać za udany. Bośniak wystąpił jedynie w pięciu spotkaniach ligowych, w jednym spotkaniu Pucharu Polski oraz w dwóch meczach trzecioligowych rezerw Zagłębia.

Źródło: własne / Zagłębie Lubin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *