La Liga: Duma Katalonii traci punkty z Granadą

wikipedia

FC Barcelona zremisowała 2-2 na wyjeździe z Granadą w meczu dziewiątej kolejki La Ligi.

Spotkanie zaczęło się fatalnie dla ekipy przyjezdnych, ponieważ  stracili bramkę już w pierwszej minucie.  Granada przejęła kontrolę nad piłką na połowie graczy Xaviego, a Bryan Zaragoza pokonał Ter Stegena. Drużyna z Katalonii miała sporo rzutów rożnych, a Félix często próbował pokonać bramkarza rywali. Po niecałych 30 minutach Granada podwyższyła prowadzenie. Bryan Zaragoza ograł Koundé, a następnie skierował piłkę do siatki. Przed zakończeniem pierwszej połowy Koundé z powodu kontuzji kolana musiał opuścić boisko, a zastąpił go Araujo. Chwilę później Lamine Yamal dobił piłkę do pustej bramki po strzale Féliksa.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. Po podaniu Araujo sam na sam z bramkarzem byłby Ferran, ale źle przyjął piłkę. Po chwili prosto w bramkarza uderzył Fermín. Na ostatnie pół godziny Xavi wpuścił Sergiego Roberto, a po kwadransie Lamine Yamala zastąpił Oriol Romeu. Strzał Gündogana wybronił Ferreira, a uderzenie Araujo minęło słupek. W 86 minucie Barcelonie udało się wyrównać. Po dośrodkowaniu Balde piłkę uderzył Sergi Roberto. Granada już po chwili mogła odpowiedzieć, jednak Zaragoza trafił w słupek. W doliczonym czasie do siatki trafił Félix, ale gol nie został uznany.

Barcelona wywozi z Grenady tylko punkt. Kolejny mecz po przerwie reprezentacyjnej w niedzielę 22 października. O 21 na Montjuïc Barcelona zmierzy się z Athletikiem.

Granada – Barcelona 2:2 (2:1)

Bramki: 1′, 28′ Bryan Zaragoza – 45+1′ Yamal, 86′ Sergi Roberto

Żółte kartki: Miquel, Rubio, Vallejo, Torrent – Cancelo

Granada: Ferreira – Sanchez (84′ Vallejo), Rubio, Miquel, Neva – Zaragoza, Villar (59′ Petrović), Gumbau, Fernandez (59′ Torrent) – Uzuni (59′ Puertas), Boye (73′ Callejon)

Barcelona: ter Stegen – Cancelo, Kounde (44′ Araujo), Christensen, Balde – Gavi, Gundogan, Lopez (61′ Sergi Roberto) – Yamal (76′ Romeu), Torres, Joao Felix