La Liga: Barcelona bez trudu pokonuje Eibar. “Czteropak” Messiego

W spotkaniu 5. kolejki La Liga FC Barcelona robiła Eibar 6:1 (2:0). Bardzo dobre spotkania obok Lionela Messiego rozegrali bohaterowie potyczki z Getafe – Denis Suarez i Paulinho.

Barcelona od początku rozpędzała się spokojnie, miarowo. Dało to szanse piłkarzom Eibar na obiecujące 20 minut w ich wykonaniu. Najlepszą sytuację miał Sergio Enrich stojąc sam na sam nie zdołał pokonać Marca – Andre ter Stegena. Ofensywne ataki Barcy najczęściej rozpędzały się prawą stroną za sprawą znakomitego Nelsona Semedo. Były gracz Benfiki w 20. minucie wywalczył rzut karny, który technicznym uderzeniem w lewą stronę bramki wykorzystał Leo Messi. Argentyńczyk najczęściej uderzał na bramkę Eibar. Po jednej z jego prób do narożnika powędrował Denis Suarez. Celnie podał do Paulinho, który uderzeniem głową nie dał szans Dmitroviciowi na skuteczną interwencję. Brazylijczyk doczekał się za swoją dobrą postawę, zwłaszcza w spotkaniu z Getafe uznania od publiczności na Camp Nou, która skandowała jego imię. Po 38 minutach było 2:0 i taki rezultat utrzymał się do przerwy.

Strzelanie w drugiej odsłonie w 53. minucie zaczął Denis Suarez, który zdobył gola po tym jak piłkę do boku sparował golkiper Eibar. Czter minuty później goście zdobyli siię na honorowe trafienie. Gerard Pique nie pokrył Ericha, który wykorzystał doskonałe dogranie z lewego skrzydła. Porażniona Barcaa odpowiedziała niemal natychmiast bo już ww 59. minucie. Na listę strzelców znó wpisał się Messi, umieszczając piłkę dokładnie, płaskim uderzeniem w krótkim rogu bramki Eibar. Swoista wymiana ciosów nastąpiła w 62. minucie. Inui groźnie uderzył, instynktownie obronił ter Stegen, a konrę gospodarzy wykończył – a jakże – Leo Messi. Asystował mu  Paulinho, który obok Argentyńczyka był bez dwóch zdań najlepszym graczem w zespole Enresto Valverde. Potrafił dublować pozycję Busquetsa, gdy trzeba było bronić, a w ataku zapuszczał się tak blisko pola karnego rywali, jak tylko było to możliwe. Ostatnia bramka dla Barcy padła po wywalczeniu piłki przez Rakiticia. Aleix Vidal (wszedł za Deulofeu) popędził prawą stroną dostał piłkę od Messiego, potem odegrał i Argentyńczyk mógł cieszyć się z 9 gola w tym sezonie. Co ciekawwe ponownie gol Barcy poprzedzony był szansą Eibar – Ruben Pena kilkadziesiąt sekund wcześniej trafił w słupek.

Kibiców Dumy Katalonii może cieszyć umiejętność szybkiej gry z kontry, skuteczność Messiego oraz bardzo dobra aklimatyzacja w zesoel nowych nabytków – Nelsona Semedo i Paulinho. Z gorszych wieści nadal martwi słaba dyspozycja Gerarda Pique i strzelecka niemoc Luisa Suareza, który mecz z Eibarem oglądał z ławki rezerwowych (prawdpodobnie odczuwa jeszcze konsekwencje ostatniego urazu).