Carabao Cup: Liverpool wyeliminowany!

W 1/16 Pucharu Ligi Angielskiej Leicester niespodziewanie pokonał FC Liverpool 2:0.

Po pierwszej połowie wydawało się, że “The Reds” mają sytuację pod kontrolą. Nie zdobyli bramek, ale przeważali na boisku. Sytuacja zmieniła się po przerwie. Leicester zaskoczył rywali, a ozdobą meczu było trafienie Islam Slimani.

19.09.2017, 1/16 Pucharu Ligi Angielskiej, King Power Stadium (Leicester, Leicestershire), frekwencja – 31609

Leicester City – Liverpool FC 2:0 (0:0)

Shinji Okazaki 65′, Islam Slimani 78′

Leicester City: Ben Hamer – Daniel Amartey, Wes Morgan, Aleksandar Dragović, Ben Chilwell, Demarai Gray, Wilfred Ndidi (84′ Hamza Choudhury), Vicente Iborra, Marc Albrighton, Islam Slimani, Leonardo Ulloa (52′ Shinji Okazaki).

Liverpool FC: Danny Ward – Jon Flanagan, Joe Gomez, Ragnar Klavan, Andrew Robertson, Georginio Wijnaldum (73′ Danny Ings), Jordan Henderson, Marko Grujić, Alex Oxlade-Chamberlain, Dominic Solanke, Philippe Coutinho (46′ Ben Woodburn).

Żółte kartki: Vicente Iborra (Leicester City) oraz Marko Grujić, Ragnar Klavan (Liverpool FC).

Sędzia: Stuart Attwel