La Liga: Real Madryt ciągle bez porażki. “Królewscy” odrobili straty w meczu z Realem Sociedad

Real Madrid C.F. (Twitter)

Real Madryt pokonał Real Sociedad 2:1 w 5. kolejce La Liga EA Sports. “Królewscy” przegrywali już w 5. minucie tego spotkania, ale po przerwie za sprawą Valverde i Joselu odrobili wynik z nawiązką. Po pięciu spotkaniach podopieczni Carlo Ancelottiego mają komplet 15 punktów i są liderem.

Pierwsza połowa obfitowała w ogromną ilość okazji z obydwu stron. Brylował na płycie Santiago Bernabeu Takefusa Kubo. Japończyk w 5. minucie dośrodkował do Barrenetxei, a ten na raty, ale pokonał Kepę i otworzył wynik spotkania. Już w 11. minucie piłka znalazła się w siatce po fenomenalnym strzale z dystansu Takefusy Kubo Sędziowie uznali jednak, że Oyarzabal, który był na spalonym absorbował uwagę bramkarza Realu i nie uznali bramki na 2:0. Kilka minut później Real był blisko doprowadzenia do wyrównania. W poprzeczkę trafił Joselu z dziesiątego metra! Po chwili do przewrotki złożył się Rodrygo, ale nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki. “Królewscy” próbowali jeszcze ponownie za sprawą Joselu, Carvajala, Bellinghama, Rodrygo, ale za każdym razem obronną ręką wychodził Remiro. Goście odpowiadali za sprawą niesamowitego Kubo. Japończyk raz sam uderzył zza pola karnego, a za drugim razem dośrodkował na głowę Merino, ale jego strzał z dziesięciu metrów obronił Kepa. To była niesamowicie intensywna pierwsza połowa na Santiago Bernabeu.

Co nie udało się Realowi przez całą pierwszą połowę, udało się już w 40 sekundzie po przerwie. Fran Garcia wycofał piłkę na szesnasty metr a stamtąd huknął Fede Valverde. Piłka odbiła się od słupka i znalazła się w siatce gości. Po bombie na początku drugiej części spotkania przez następne minuty tempo nieco spadło. Uśpieni obrońcy Realu Sociedad przepuścili lewą stroną Frana Garcię, a ten dośrodkował idealnie na głowę Joselu, który w 60. minucie niepilnowany wykonał wyrok i “Królewscy” prowadzili 2:1. Dziesięć minut później z rzutu wolnego niemal idealnie przymierzył Toni Kroos, ale jednak pomylił się o kilkanaście centymetrów. Txuri-Urdin wyraźnie obniżyli poziom gry po przerwie, nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony Realu Madryt, mimo przewagi w posiadaniu piłki. Bliżej był Real Madryt podwyższenia wyniku. W doliczonym czasie gry Brahim dośrodkował do Bellinghama, ale strzał Anglika wybronił Remiro.