Getafe uratowało punkt w starciu z Celtą Vigo

Roja Directa

Celta nie potrafiła wrócić na zwycięską ścieżkę w lidze, choć długo wiele na to wskazywało. Nieumiejętność podwyższenia prowadzenia sprawiła, że Celta i Getafe podzieliły się punktami 1:1 (1:0).

Pierwsza groźna okazja to wejście w pole karne Braisa Mendeza, ale skonczyło się tylko na strachu dla Getafe. Inaczej było w 25. minucie, kiedy wynik meczu otwarł Maximiliano Gomez, po inteligentnym zgraniu piłki głową przez Hugo Mallo. Goście odpowiedzieli jedynie próbą Mendeza. Celta kontrolowała boiskowe wydarzenia, a rywal nie potrafił zbytnio tego zmienić. 0 celnych strzałów wiele mówi o formie strzeleckiej drużyny z przedmieść Madrytu. Aktywny w zespole z Vigo był Iago Aspas, który męczył zarówno Dakonama jak i Calę.

W drugiej połowie beniaminek La Liga szukał szansy na wyrównanie. Antunes pokusił sięnawet o uderzenie z połowy boiska, chcąc zaskoczyć Alvareza. Najlepszą okazję w 62. minucie miał Ndiaye, ale golkiper Celty nie miał zamiaru żegnać się z czystym kontem. Wejście Emre Mora pozyskanego tego lata ożywiło trybuny Estadio de Balaidos. Długo nie mieliśmy klarownych sytuacji, mecz zdominowała fizyczna walka o piłkę. Celcie brakowało dokładności przy kluczowych zagraniach, uderzenia mijały zaś bramkę rywali. Końcówka wynagrodziła nieco ospałą atmosferę drugiej części. Sprawy w swoje ręce wziął Raul Jimenez, zagrał kapitalną piłkę na dłuższy słupek, dzięki czemu Angel Rozdriguez wpisał się na listę strzelców.

Drużyna Pepe Bordalasa zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli, Celta Vigo utrzymuje się tuż nad strefą spadkową z dorobkiem czterech punktów.

21.09.2017 r., 5. kolejka, Estadio de Balaidos,

Celta Vigo: Sergio Álvarez, Hugo Mallo, Fontàs, Sergi Gómez, Jonny Castro, P. Hernández, Jozabed (82′ Wass), Brais Méndez (60′ Mor), Iago Aspas, P. Sisto (75′ Lobotka), M. Gómez

Getafe: Guaita, Antunes, D. Suárez, Juan Cala, D. Dakonam, Bergara, F. Fajr (56′ Guerrero), Portillo (56′ Rodriguez), M. Arambarri, Jorge Molina, A. Ndiaye (75′ Montero)

Żółte kartki: Jozabed, Gomez- Dakonam, Antunes, Suarez, Guerrero

Sędzia: D. Trujillo Suarez