Krystian Bielik: Potrafimy zranić rywala bardzo mocno

Obrońca reprezentacji Polski U-21 wypowiedział się przed pierwszym spotkaniem na mistrzostwach Europy.

newsshopper.co.uk

Defensor młodzieżowej reprezentacji Polski wypowiedział się na temat pierwszego spotkania w fazie grupowej mistrzostw Europy U-21, w którym Biało-Czerwoni zmierzą się z Belgią.

Początek spotkania z Belgią w niedzielę o godzinie 18:30.

– Za nami kilka odpraw, na których regularnie przekazywano nam informacje o tym, jak grają. Wiemy też, jak my musimy z nimi rywalizować. Belgowie mają z przodu bardzo szybkich zawodników, którzy sprytnie umieją znaleźć się za plecami obrońców. Nie szukają piłki do nogi, ale starają się ją otrzymywać na dobieg. Na pewno trzeba uważać na Siebe Schrijversa, który gra w linii pomocy. Bardzo dobrze umie rozprowadzać piłki, ma fajną technikę. Jeśli chodzi o obrońców, to wychodzą do przodu, grają agresywnie i twardo. Uważam, że ten mecz będzie bardzo ciekawy i wiem, że na pewno znajdziemy sposób, by pokonać przeciwnika. Oczywiście musimy być poukładani i zdyscyplinowani z tyłu, a o przód nie ma co się martwić. Mam nadzieję, że jeśli będziemy dochodzić do sytuacji, to nasi napastnicy skutecznie będą je wykorzystywać, by finalnie zdobyć trzy punkty – mówił Krystian Bielik.

Jeżeli ktoś z naszych grupowych rywali będą nas próbowali zlekceważyć lub pomyślą, że Polska będzie pionkami do bicia, to popełniają bardzo duży błąd. Potrafimy zranić rywala bardzo mocno. Osobiście uważam, że te drużyny podchodzą do nas z dużym respektem. Tak samo jak my do nich. Wiedzą o tym, że Polska jako reprezentacja z każdym rokiem robi jakiś krok do przodu, postęp. Mają świadomość, że w kadrze są mocni zawodnicy. Gramy w fajnych klubach, jesteśmy po udanym sezonie. Nie mówię, że ktoś się nas boi, ale na pewno jest do nas szacunek – dodał.

źródło: laczynaspilka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi