Koszulki gwiazd, piłki klubowe, listy od polityków – Niesamowite pamiątki po Maradonie

Pożegnanie Diego Maradony

Zdjęcie: Oksana Bokhonok/shutterstock

Wielka gratka dla kolekcjonerów piłkarskich pamiątek. Sądowi urzędnicy skatalogowali i zapieczętowali mnóstwo pamiątek po zmarłym Diego Maradonie.

Zapowiada zaciekłą batalię sądową. Do udziału w spadku pretenduje m.in. piątka jego dzieci i sześcioro innych. trzymujących, że są jego potomstwem. Spadek wyceniany jest na nawet 40 mln dolarów.

A jest naprawdę o co walczyć. Listy od światowych przywódców, koszulki podpisane przez Sergio Aguero, Ronaldo, Harry’ego Kane’a i Christo Stoiczkowa, piłki z Barcelony, Neapolu i Boca Juniors oraz pamiątkowa plakietka od światowej federacji FIFA. To tylko część skarbów po Diego. A koszulka, w której zdobył bramkę przeciwko Anglii podczas mistrzostw świata 1986, może być warta nawet dwa miliony dolarów.

Diego poprosił mnie o znalezienie pojemnika i powiedział, że wszystko w nim jest dla Dieguito. Ale nie ma nic oficjalnie zapisanego. Więc dotyczy to jednakowo wszystkich dzieci – powiedział agencji Reutersa Mario Baudry, prawnik reprezentujący syna Maradony, Dieguito Fernando.

 

Źródło: Reuters, 


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.