Lekarze i pielęgniarki miały doprowadzić do śmierci Diego Maradony. “Działali w niewłaściwy sposób”

Maradona

Zdjęcie: Sky Sports


Ośmioro lekarzy i pielęgniarek ma stanąć przed sądem o zaniechanie w sprawie śmierci legendarnego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony.

Diego Maradona zmarł w listopadzie 2020 roku na atak serca w Buenos Aires w wieku 60 lat. W tym samym miesiącu dochodził do siebie po operacji skrzepu krwi w mózgu.

Kilka dni po jego śmierci argentyńscy prokuratorzy wszczęli śledztwo w sprawie lekarzy i pielęgniarek zajmujących się jego opieką.

W zeszłym roku panel 20 ekspertów powołanych do zbadania jego śmierci stwierdził, że zespół medyczny działał w “niewłaściwy, niedostateczny i lekkomyślny sposób”. Stwierdzono również, że piłkarz „miałby większe szanse na przeżycie” przy odpowiednim leczeniu w odpowiedniej placówce medycznej.

Zarzucono popełnienie zaniedbań ze świadomości, które doprowadziły do śmierci legendy argentyńskiego futbolu. Oskarżonych zostało ośmioro lekarzy i pielęgniarek. Zgodnie z argentyńskim kodeksem karnym za przestępstwo grozi wyrok od 8 do 25 lat więzienia. Data procesu nie została jeszcze ustalona.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.