Kolumbia znowu zwycięża

W pierwszym dzisiejszym meczu MŚ 2014 w Brasilii, Kolumbia pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 i jest bliska zwycięstwa w grupie C.

Przed tym spotkaniem, obie drużyny miały na swoim koncie 3 punkty. W pierwszej kolejce fazy grupowej Kolumbia pokonała Grecję 3:0, a WKS okazał się lepszy od Japonii wygrywając 2:1. Zwycięstwo w tym meczu dawało już praktycznie awans do fazy pucharowej.

Pierwsze 45 minut tego meczu nie było zbytnio emocjonujące, a klarownych sytuacji nie oglądaliśmy z obu stron. Do przerwy wynik był bezbramkowy. Druga połowa okazała się o wiele bardziej ciekawa. W 60 minucie na boisku zameldował się Didier Drogba, który zmienił Wilfrieda Bony’ego i wydawało się że WKS tak jak w meczu z Japonią obejmie prowadzenie. Wejście Drogby stało się korzystne, tyle że dla Kolumbijczyków a nie dla piłkarzy z Afryki. Cztery minuty po tej zmianie, piłkarze z Ameryki Południowej objęli prowadzenie 1:0. Po dośrodkowaniu w polu karne przez Juana Cuadrado, James Rodriguez strzałem głową pokonał bramkarza Wybrzeża Kości Słoniowej. Niespełna 6 minut później piłkarze Jose Pekermana podwyższyli na 2:0, bramkę po podaniu Teofilo Gutierreza zdobył Juan Quintero, który bez problemów umieścił futbolówkę w lewym rogu bramki. Podopieczni Sabri Lamouchiego w 73 minucie objęli kontakt. Bramkę na 2:1 zdobył Gervinho. Afrykańczycy zacieńcie walczyli do końca, żeby strzelić bramkę wyrównującą, jednak Kolumbia skutecznie odpierała ataki reprezentacji WKS-u. Kolumbia zdobywa kolejne 3 punkty na MŚ 2014, i jest już praktycznie pewna awansu do 1/8 finału MŚ. W ostatnim meczu grupowym 24 czerwca w Cuiabie podejmą Japonię.

Kolumbia – Wybrzeże Kości Słoniowej (2:1)
Stadion: Estadio Nacional – Brasilia
Sędzia: Howard Webb (Anglia)
Bramki: 64′ J.Rodriguez (1-0), 70′ J.Quintero (2-0), 73′ Gervinho (2-1)

Kolumbia: Ospina – Zapata, Yepes (c), Sanchez, Armero (72′ Arias), Aguilar (79′ Meija), Gutierrez, Rodriguez, Cuadrado, Ibarbo (53′ Quintero), Zuñiga
WKS: Barry – Boka, Zokora, Tiote, Gervinho, Bony (60′ Drogba), Gradel (67′ S.Kalou), Aurier, Y Toure (c), Serey (73′ Bolly), Bamba