Suarez bohaterem Urugwaju

W meczu grupy śmierci na Arena Corinthians w Sao Paulo, Urugwaj pokonał Anglię 2:1. Bohaterem “Le Celeste” w tym spotkaniu  był zawodnik Liverpoolu FC – Luis Suarez, który zdobył w tym meczu 2 bramki i dał Urugwajczykom zwycięstwo.|

Mecz ten był niebywale ważny dla obu ekip. Urugwaj i Anglia przegrały swoje pierwsze spotkania na mundialu w Brazylii. Piłkarze Oscara Tabareza sensacyjnie polegli w meczu z Kostaryką przegrywając w Fortalezie 1:3, z kolei Wyspiarze przegrali z Włochami 1:2 w Manaus. Dla obu reprezentacji liczyło się tylko zwycięstwo, gdyż przegrany w tym spotkaniu mógł już pakować walizki. To spotkanie rozpoczęło się niezwykle emocjonująco, obie drużyny stwarzały sobie sytuację, pod dwoma bramkami było niebezpiecznie, jednak bramkarze byli jak na razie niepokonani. Najlepszą szansę na zdobycie gola miał Wayne Rooney, futbolówka po jego strzale głową odbiła się od poprzeczki. Wszystko zmieniło się w 39 minucie, akcja Urugwaju lewą stroną boiska, kapitalne podanie Cavaniego w pole karne, prosto na głowę Luisa Suareza, który precyzyjnym strzałem pokonuje Joe Harta. 1:0 dla Urugwaju! Gwiazda reprezentacji z Ameryki Południowej powraca do gry. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło. Anglicy ze Stevenem Gerrardem na czele byli zdeterminowani, aby doprowadzić jak najszybciej do remisu. Piłkarze Roya Hodgsona atakowali, ale zazwyczaj ich strzały powstrzymywał bramkarz Urugwaju – Fernando Muslera. W 75 minucie Anglikom wkońcu udało się wyrównać, podanie z prawej strony boiska w pole karne posłał Glen Johnson, a tam był już Wayne Rooney, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki – 1:1!. Remis nie interesował nikogo, a przede wszystkim nie interesował Luisa Suareza, ten w 85 minucie otrzymał piłkę w polu karnym, i strzałem pod poprzeczkę pokonał Joe Harta. Bramkarz Manchesteru City był bezradny. 2:1 dla Urugwaju! Podopieczni Oscara Tabareza utrzymali prowadzenie do końca i 3 punktów nie oddali. Z pewnością gdyby Suarez był obecny na boisku w meczu z Kostaryką wszystko mogłoby wyglądać inaczej. Anglicy po drugiej porażce na MŚ już praktycznie nie mają szans na awans z grupy, i wszystko wskazuje na to że podzielą los reprezentacji Hiszpanii.

Urugwaj – Anglia (2:1)
Stadion: Arena Corinthians – Sao Paulo
Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)
Bramki: 35′ 85′ – L.Suarez (URU), 75′ – W.Rooney (ENG)

Urugwaj: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, A.Pereira, González, Ríos, Lodeiro, C.Rodríguez, Cavani, Suárez.
Anglia: Hart, Johnson, Baines, Gerrard, Cahill, Jagielka, Sturridge, Rooney, Welbeck, Henderson, Sterling