Koeman: Musimy poprawić pewne aspekty i nie zbaczać z naszej drogi

Koemana

fot. Barcelona

Ronald Koeman na łamach Mundo Deportivo i Sport udzielił wywiadu, w którym dość obszernie podsumował kilka aspektów. Nawiązał między innymi do obecnie panującej sytuacji w klubie, przeanalizował sposób gry swoich podopiecznych i wiele innych. 

Czy jest Pan zadowolony z dotychczasowej pracy drużyny?

Ogólnie jestem zadowolony. Po pierwsze, cieszę się z pracy, jaką do tej pory wykonaliśmy. Co więcej, jesteśmy w trakcie wprowadzania zmian, próbujemy grać z większą intensywnością. Jest wiele kwestii, w których idzie nam coraz lepiej. Nie podobały mi się ostatnie mecze, w których traciliśmy punkty w LaLidze, ale ogólnie nie jest źle. Musimy poprawić pewne aspekty i nie zbaczać z naszej drogi.

Wprowadził Pan do Barcelony system 4-2-3-1. Niektórzy krytykują to ustawienie, nie są do niego przekonani. Jesteś pewny, że to najlepszy pomysł dla Barcelony?

Obecnie tak. Ale nie ma co się spierać, czy powinniśmy grać w ustawienie 4-2-3-1, czy 4-3-3. Jeśli jakiś piłkarz wybiega trochę wyżej, to system nie jest istotny. W dzisiejszych czasach ustawienie jest ważne, ale również może się zmieniać. Gramy 4-2-3-1, ale Ansu Fati czy Ousmane Dembélé mają inne cechy na skrzydle niż Pedri, który jest bardziej środkowym pomocnikiem.

Czyli dla ciebie alternatywnym ustawieniem jest 4-3-3?

Tak. W meczu z Dynamem Kijów zmieniliśmy system gry w przerwie. To zależy od okoliczności. Ustawiliśmy Sergiego Roberto na “ósemce”. Ustawienie nie może być sztywne, powinno się zmieniać. Trzeba analizować plusy i minusy danego przeciwnika. Ustawienie Messiego również wpływa na innych. Należy szukać najlepszego rozwiązania dla drużyny.

Udzielał pan wypowiedzi na temat systemu VAR, które kosztowały pana postępowanie ze strony federacji, ale generalnie jest pan zwolennikiem VAR-u?

Tak, popieram VAR, przede wszystkim w jasnych sytuacjach, w których nie może być mowy o żadnej dyskusji, np. przy spalonych. Nie jestem już takim zwolennikiem stosowania VAR-u, kiedy jest jakieś starcie lub pociągnięcie. Takie rzeczy zdarzały się i będą się zdarzać w przyszłości. Kiedy mamy VAR, widzimy wszystko, a nie jest dobrze interweniować w akcjach, które można oceniać subiektywnie.

Źródło: fcbarca.com


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.