Ronald Koeman nie wierzy w powrót Leo Messiego do Barcelony. “Joan Laporta chce uratować swój wizerunek”

afa.com.ar

Ronald Koeman jest przekonany, że Leo Messi nie zdecyduje się na powrót do Barcelony. – Joan Laporta chce uratować swój wizerunek – dodaje.

Kontrakt Argentyńczyka wygasa w Paris Saint-Germain wraz z końcem sezonu. Wszystko wskazuje, że Messi zmieni barwy. Sam byłby skłonny przenieść się na Camp Nou, lecz okaże się, czy FC Barcelona zdoła znaleźć miejsce w budżecie na gigantyczną pensję.

W mediach krążyły doniesienia, że saudyjski Al-Hilal zaproponował Messiemu 400 milionów euro, choć nie do końca jest ufny do życia w arabskim kraju. Koeman jest zdania, iż jeśli Sergio Busquets i Jordi Alba zdecydują się dołączyć do tego samego klubu, to Messi będzie miał ochotę spędzić ostatnie lata swojej zawodowej kariery z bliskimi przyjaciółmi.

– Myślę, że Leo Messi nie wróci do Barcelony. Busquets odejdzie, Jordi Alba też nie jest pewien, czy zostanie. A ta trójka jest bliskimi przyjaciółmi. Nie zdziwiłbym się, gdyby wyjechali razem do Miami lub Arabii Saudyjskiej – powiedział Koeman w “ESPN”.

– Joan Laporta chce uratować swój wizerunek, ponieważ jest człowiekiem, który doprowadził do odejścia Messiego. Zaskakuje mnie fakt, jak Barca zamierza wyremontować stadion, mając tyle długów. Zawodnicy muszą nadal decydować się na obniżkę zarobków – zauważa Holender.

Katalończycy pozyskali prawie 1,5 miliarda euro na przebudowę Camp Nou. W trakcie prac budowlanych, drużyna będzie rozgrywała swoje mecze domowe na Stadionie Olimpijskim Montjuic. Koeman zarządzał Barceloną od sierpnia 2020 do października 2021. Z początkiem tego 60-latek zaczął pracę w holenderskiej kadrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.