Ronald Koeman: Do marca staniecie się najmocniejszą z reprezentacji biorących udział w barażach

Reprezentacja Polski, Polska

Fot. Mateusz Czarnecki

Do marca staniecie się najmocniejszą z reprezentacji biorących udział w barażach – przekonuje Ronald Koeman w “sport.tvp.pl”.

Polacy w sobotnie popołudnie poznali możliwych przeciwników w fazie grupowej mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Muszą się wcześniej uporać z Estonią 21 marca na PGE Narodowym oraz zwycięzcą pary Walia – Finlandia.

Wpadliśmy na Holendrów, którzy przeszli przez eliminacje z dwoma porażkami, a dali się wyprzedzić Trójkolorowym. -Jestem więcej niż szczęśliwy z losowania. Myślę, że wszyscy powinniśmy być z niego szczęśliwi. Oczywiście, znów wpadamy na Francję. Nie jest to najbardziej leżący nam rywal, pewnie wolelibyśmy kogoś innego. Trochę tak jest w futbolu, że jak znów trafia się na tego samego przeciwnika, to się nie jest zadowolonym, bo chciałoby się zagrać z kimś innym – przyznał selekcjoner Oranje.

– Tu nie chodzi o preferencję, a o jakość piłkarską. Polska może być naprawdę mocna, ale i Walii bym tego nie odmówił, zwłaszcza w meczach u siebie. Również Finlandia w ostatnich miesiącach radzi sobie lepiej niż zwykle. Jesteśmy gotowi, by zmierzyć się z każdą z tych reprezentacji – zapewnia Holender.

Większość ludzi uważa, że to Polska jest faworytem spośród tych czterech drużyn. Ja też. Z drugiej strony to futbol, więc tu niczego nie da się w pełni przewidzieć – zauważa Koeman, który przejął kadrę na początku tego roku.

źródło: sport.tvp.pl  /Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.