Joel Pereira: Awans przy własnych trybunach to niesamowite uczucie

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Joel Pereira w rozmowie z oficjalną stroną Lecha Poznań wybrał najlepszy mecz obecnego sezonu. Najlepiej wspomina spotkanie z FK Bodo/Glimt z powodu awansu przy pełnych trybunach.

Joel Pereira piłkarskiego rzemiosła nauczył się w renomowanej akademii FC Porto. Debiutu w pierwszym zespole “Smoków” się nie doczekał, ale pomimo tego zebrał cenne doświadczenie, które procentuje w Lechu Poznań. W obecnym sezonie łącznie wystąpił w 42 meczach, w których zdobył jedną bramkę i zanotował osiem asyst. W rozmowie z oficjalną stroną Lecha Poznań, Pereira zdradził, które spotkanie najbardziej wspomina:

Wybrałbym domowy mecz z FK Bodø/Glimt. Po pierwszym spotkaniu było 0:0, u siebie wygraliśmy 1:0. Oczywiście rywalizacja z Djurgården była dla nas bardzo udana, ale w rewanżu pokonaliśmy ich pewnie 3:0 i cały czas kontrolowaliśmy grę. Z Norwegami było o wiele trudniej, jenak później mogliśmy świętować awans przy pełnych trybunach. To było niesamowite – ujawnił Portugalczyk.

Zawodnicy Lecha Poznań muszą łączyć rozgrywki ligowe z występami w europejskich pucharach. Dla 26-latka taki rytm meczowy nie jest żadnym problemem. Pereira przyznał, że woli grać co trzy dni:

– Tak, zdecydowanie preferuję grę co trzy dni. Wszyscy chcą grać jak najczęściej o stawkę, zamiast trenować przez cały tydzień i wychodzić na murawę tylko w weekendy. Wydaje mi się, że to normalne – przyznał zawodnik “Kolejorza”.

Pereira dołączył do mistrza Polski latem 2021 roku. Do tej pory w polskim klubie pracował z dwoma szkoleniowcami – Maciejem Skorżą oraz Johnem van den Bromem. O różnicach między tymi dwoma trenerami wypowiedział się tak:

To są kompletnie inni trenerzy, z różnymi pomysłami jak prowadzić zespół. Trener Skorża motywował drużynę używając bardziej dosadnych słów, zwracał też dużą uwagę na szczegóły. Z kolei szkoleniowiec John van den Broma w przeszłości był zawodowym piłkarzem, więc być może bardziej rozumie zawodników. Nie mogę powiedzieć, który jest lepszy, ponieważ według mnie bardzo się różnią od siebie. Obaj są jednak dobrymi fachowcami, bo mieliśmy wyniki zarówno za Skorży, jak i teraz u Van den Broma.

Piłkarze Lecha Poznań rozegrali w tym sezonie już 45 meczów. Szkoleniowy zdecydował dać swoim zawodnikom krótkie urlopy, które będą trwać od czwartku (23 marca) do poniedziałku (27 marca). Do pracy wrócą we wtorek, 28 marca.

Źródło: Lechpoznan.pl/Własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.