Mecz towarzyski: Rewelacyjne Maroko pokonało Brazylię

Maroko

Półfinalista mistrzostw świata 2022 w Katarze – reprezentacja Maroko wygrało w meczu towarzyskim rozegranym w Tangerze z Brazylią (2:1).

Lwy Atlasu były rewelacją mundialu na Bliskim Wschodzie. Maroko zajęło czwarte miejsce. W sparingu rozegranym z soboty na niedzielę z Canarinhos od początku starali się zademonstrować siłę wysokim pressingiem. Wynik w 29. minucie otworzył Sofiane Boufal. W drugiej połowie Brazylia zdawała się próbować przejąć inicjatywę i intensywność w ataku była zdecydowanie na wyższym poziomie.

W 67. minucie przełamali impas dzięki trafieniu Casemiro, strzelając zza pola karnego. Maroko nie chciało remisować i w 79. minucie za sprawą Abdelhamida Sabiriego zapewnili sobie zwycięstwo nad pięciokrotnymi mistrzami Świata.

Maroko – Brazylia 2:1 (1:0)