Javier Hernandez rozważa przenosiny do MLS

Javier Hernandez

Los Angele Times

LA Galaxy sonduje rynek w celu ściągnięcia nowego napastnika.

Amerykański klub został osłabiony po odejściu Zlatana Ibrahimovicia do AC Milanu. Teraz poszukuje zastępcę i wybór padł prawdopodobnie na Javiera Hernandeza. Jego transfer byłby o tyle zaskakujący, że zaledwie we wrześniu zmienił West Ham United na Sevillę. Jednak choć Meksykanin wciąż jest rozpoznawalnym zawodnikiem, to jego dyspozycja z sezonu na sezon wyraźnie spada. W aktualnej kampanii zagrał w 16 meczach we wszystkich rozgrywkach i zdobył tylko cztery bramki.

Chicharito miałby przed sobą trudne zadanie. Mimo, że Ibrahimović grał w barwach LA Galaxy dwa sezony, to dzięki swojej formie strzeleckiej zostanie na długo zapamiętany. W 58 meczach zdobył 53 bramki.

Javier jednak ma 31 lat, więc nie należy do najstarszych zawodników. Może spokojnie jeszcze pograć kilka sezonów. Głośno się o nim zrobiło, gdy 2010 roku zmienił Chivas na Manchester United. Po czterech latach zdecydował się na przenosiny do Realu Madryt, co nie było jego najlepszą decyzją. Większość czasu spędzał na ławce rezerwowych. Po sezonie wrócił do Manchesteru, w ramach wypożyczenia, a potem odszedł do Bayeru Leverkusen. W Bundeslidze grał w latach 2015-17, by potem przejść do West Ham United.

Źródło: ESPN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi