Premier League: Crystal Palace remisuje z Arsenalem

Arsenal (Twitter)

W meczu 22. kolejki Premier League Crystal Palace FC zremisował z Arsenalem FC 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jordan Ayew, natomiast bramkarza gospodarzy pokonał Pierre Emerick Aubameyang.

W pierwszym sobotnim meczu mieliśmy starcie derbowe. Crystal Palace podejmował u siebie Arsenal. Gra Kanonierów pod wodzą Mikela Artety wygląda lepiej i to oni byli faworytem tego meczu.

Pierwszy strzał w tym meczu Kanonierzy oddali w 12. minucie i od razu wyszli na prowadzenie. Alexandre Lacazette podał do Pierre Emericka Aubameyanga, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym uderzeniem go pokonał. Na kolejną groźne uderzenie musieliśmy trochę poczekać. Dopiero w końcowych minutach pierwszej połowy zaatakowali gospodarze. W polu karnym z futbolówką znalazł się Cheikhou Kouyaté, kopnął w w kierunku bramki Bernda Leno, lecz niemiecki bramkarz nie miał problemu z interwencją. W zasadzie to były jedyne groźne okazje w tej połowie i do przerwy Crystal Palace przegrywał z Arsenalem 0:1.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze doprowadzili do remisu. Kouyaté lekko zagrał do Jordana Ayewa, ten strzelił z pierwszej piłki, ta odbiła się od Davida Luiza i wpadła do siatki. Brazylijski obrońca mógł się zrehabilitować w 61. minucie, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył tuż nad bramką. Sytuacja Arsenalu skompikowała się, gdy czerwoną kartką po brutalnym faulu na Maxie Meyerze otrzymał Aubameyang. W 78. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie po strzale Jamesa Tomkinsa, lecz świetnie po tym uderzeniu z linii bramkowej futbolówkę wybił Sokratis. Chwilę później gola mógł strzelić Arsenal. Lacazette podał do Nicolasa Pépé, a ten strzelił w słupek. W doliczonym czasie gry komplet punktów mógł trafić na konto Palace, ale Tomins kopnął w trybuny i ostatecznie na Selhurst Park padł remis.

Remis jest sprawiedliwym wynikiem, w pierwszej połowie lepszą drużyną był Arsenal, w drugiej Crystal Palace, ale obie drużyny nie były zdecydowanie lepsze od swojego przeciwnika i podział punktów nikogo nie krzywdzi.