I liga: Wigry wydostały się ze strefy spadkowej

facebook.com

W pierwszym dzisiejszym meczu 28. kolejki Fortuna I ligi Wigry Suwałki pokonały Bytovię 4:2. Klub z “Bieguna Północy” dzięki temu wydostał się ze strefy spadkowej, jednocześnie zrzucając tam zespół z Bytowa.

Proszę sobie wyobrazić, że w pierwszej połowie padła tylko jedna bramka i to na samym początku. Pozostałe pięć zostały zdobyte w drugiej części meczu, w tym aż trzy od 61 do 69. miuty! Gospodarze po 61. minucie prowadzili już dwoma bramkami i wtedy do głosu doszli goście, którzy osiem minut później doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie trzy punkty pozostały na Podlasiu, ponieważ w doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Bartczak.

W następnej serii spotkań Wigry, które przerwały swoją złą serię – pięciu meczy bez zwycięstwa zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Natomiast Bytovia, która we wszystkich siedmiu meczach w 2019 roku jeszcze nie zdołała wygrać podejmie Raków Częstochowa.

13.04.2019, godz. 16:00 Wigry Suwałki – Bytovia Bytów 4:2 (1:0)
Karol Mackiewicz 6′, Filip Karbowy 54′, Joel Huertas 61′, Robert Bartczak 92′ – Maksymilian Hebel 65′, Filip Burkhardt 69 (k).