Premier League: Błysk geniuszu Lucasa Moury

Tottenham Hotspur zdominował Huddersfield w 34. kolejce Premier League.

Tottenham Hotspur zdominował Huddersfield w 34. kolejce Premier League. “Koguty” wygrały 4:0, a bohaterem meczu był Lucas Moura – strzelca trzech goli.

Gospodarze od początku narzucili wysoko poprzeczkę rywalom. Pierwsze trafienie padło już w 24. minucie. Po znakomitej akcji drużynowej Victor Wanyama przetarł się przez defensywę Huddersfield, minął jeszcze Bena Hamera i wpakował piłkę do siatki. Nieco ponad dwie minuty później było już 2:0. Swój koncert strzelecki rozpoczął Lucas Moura.

Brazylijczyk kolejną bramkę zdobył w 87. minucie. Christian Eriksen znakomicie odnalazł Mourę w polu karnym i ten bez większego problemu pokonał golkipera przeciwników. W końcówce ponownie błysnął Lucas, tym razem po podaniu Heung-Min Sona. Tottenham – Huddersfield 4:0.

13.04.2019, godz. 13.30, Tottenham Hotspur Stadium, Londyn, 34. kolejka Premier League

Tottenham Hotspur – Huddersfield 4:0 (2:0)

Wanyama 24′, Lucas Moura 27′ i 87′, 90+3′

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Foyth, D. Sánchez, Vertonghen (85′ Rose) – Walker-Peters, Moussa Sissoko (74′ Skipp), Wanyama, Eriksen, Davies – Lucas Moura, F. Llorente (87′ S. Heung-Min).

Huddersfield Town: Hamer – Hadergjonaj, Schindler (C), T. Kongolo, Durm (69′ Mounié) – Bacuna (90+4′ Williams), Hogg, Stankovič (82′ Mooy), Löwe – Kachunga – Grant.

Żółte kartki: 60′ Foyth (TOT), 76′ Vertonghen (TOT) – 45′ Löwe (HUD), 66′ Bacuna (HUD)