I liga: Ważne zwycięstwo Zagłębia

W meczu 27. kolejki Fortuna I ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało 3:1 w Jastrzębiu-Zdroju miejscowy GKS. Dla układu w tabeli było to ważne spotkanie. Gospodarze przez większość meczu grali w osłabieniu.

Sosnowiczanie po tym meczu mają już tylko jeden punkt straty do GKS-u i dwa punkty do miejsca barażowego. Jednak należy pamiętać, że za plecami jest Sandecja, która swój mecz rozegra jutro (z Wartą). Podopieczni Krzysztofa Dębka w przeciągu tygodnia zdobyli ważne cztery punkty. W środę zremisowali z wyżej notowanym rywalem (z Radomiakiem wyciągnęli z 0:2 na 2:2).

Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to ten dla gości ułożył się idealnie. Już w trzeciej minucie po bramce Filipa Karbowego Zagłębie wyszło na prowadzenie, a w czterdziestej pierwszej minucie gospodarze musieli grać w dziesięciu, ponieważ Damian Tront został ukarany czerwoną kartką. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Szymon Pawłowski i wydawało się, że emocji w dzisiejszym spotkaniu być nie może. Jednak w 47. minucie Kamil Adamek zdobył kontaktową bramkę i mogło być gorąco, gdyby nie szybka odpowiedź gości, którzy dwie minuty później strzelili trzeciego gola. Autorem bramki był Fabian Piasecki. W ostatniej minucie goście mogli zdobyć kolejną bramkę, ale Rubio nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.
W następnej serii spotkań Jastrzębie, które nie wygrało trzeciego meczu z rzędu, podejmować będzie Chojniczankę, a Zagłębie zagra u siebie z Odrą Opole.

20.06.2020, godz. 17:40 GKS Jastrzębie-Zdrój – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:2)