PKO BP Ekstraklasa: Zasłużona wygrana Rakowa

rakow.com

W sobotni wieczór zakończyliśmy rywalizację w 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy w strefie spadkowej. Raków Częstochowa na GIEKSA Arenie pokonał Wisłę Kraków 3:1.

Najważniejszym aspektem piłki nożnej jest wykorzystywanie nadążających się okazji. Z tego założenia wyszli piłkarze Rakowa, którzy podczas pierwszej groźnej sytuacji pokonali bramkarza Wisły. W 20. minucie spotkania piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strącił Kościelny i pokonał Buchalika. Dziesięć minut później podopieczni Artura Skowronka byli blisko zdobycia gola wyrównującego. Po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego, wypożyczony z Legii Warszawa, Mateusz Hołownia znalazł się kilka metrów od bramki Szumskiego. Mocne uderzenie było prosto w golkipera beniaminka. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał środkowy obrońca Wisły, Nikola Kuveljić. Pierwsza połowa toczona była w dość intensywnym tempie. Futbolówka krążyła od jednego do drugiego pola karnego. Oba zespoły stworzyły okazje podbramkowe i niezłe widowisko. Po pierwszych 45-minutach Raków oprócz tego, iż prowadził 1:0 po golu Kamila Kościelnego, w drugiej części spotkania grał jedenastu na dziesięciu.

W 55. minucie Raków podwyższył prowadzenie. David Tijanić strzelił na 2:0 po niefortunnym wybiciu dośrodkowania Patryka Kuna przez Lukasa Klemenza. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać prawie 20. minut. Jakub Błaszczykowski powalczył blisko linii pola karnego Rakowa Częstochowa, a po jego odegraniu Aleksander Buksa efektownie przymierzył w okienko. Dla 17-letniego napastnika to 4 trafienie w tym sezonie. Radość Wiślaków z kontaktowej bramki nie trwała długo. W 78. minucie Igor Sapała pokonał Michała Buchalika uderzeniem zza linii pola karnego. Po całkiem niezłym widowisku Raków odniósł zasłużone zwycięstwo 3:1.

Dzięki zwycięstwu Raków Częstochowa zrównał się punktami z zajmującym 9. miejsce w tabeli Górnikiem Zabrze. W 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa zagra na wyjeździe z Koroną Kielce, a Wisła podejmie na własnym stadionie swoją imienniczkę z Płocka.