I liga: Siedem bramek w Chojnicach

Chojniczanka

facebook.com/MksMiedzLegnica

Kibice zgromadzeni na stadionie w Chojnicach obejrzeli seidem bramek. Miejscowa Chojniczanka przegrała 3:4 z Chrobrym Głogów meczu 31. kolejki Fortuna I ligi.

Tym samym klub z Chojnic nie rozegrał czwartego meczu z rzędu bez porażki. Natomiast goście wygrali czwarte kolejne spotkanie. Tym samym gospodarze są już jedną nogą w drugiej lidze, gdyż do miejsca bezpiecznego tracą osiem punktów. Jednak może być więcej, ponieważ większość ekip nie rozegrała swoich spotkań.

Wracając do meczu, to należy wspomnieć o zmieniającym się wyniku gry. Gospodarze w tym meczu dwukrotnie prowadzili (w osiemnastej oraz w pięćdziesiątej czwartej minucie), a mimo to wydawało się, że ugrają remis. Jednak w samej końcówce, w dziewięćdziesiątej czwartej minucie Głogowianie zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. Tym samym podopieczni Ivana Djurdjevicia są bardzo blisko baraży o Ekstraklasę.

W następnej serii spotkań gracze Zbigniewa Smółki podejmować będą Zagłębie Sosnowiec (szesnaste miejsce), a klub z Dolnego Śląska zagra w Mielcu z wiceliderem Stalą.

10.07.2020, godz. 18:00 Chojniczanka Chojnice – Chrobry Głogów 3:4 (1:1)
Robert Ziętarski 18′, 54′, Mateusz Kuzimski 84′ – Szymon Drewniak 30′, Mikołaj Lebedyński 57′, Krzysztof Kubica 61′, Oliver Práznovský 94′
żółte kartki: Seweryn Michalski, Oskar Paprzycki, Marcin Trojanowski – Olivier Práznovský, Michał Ilków-Gołąb, Damian Kowalczyk.