Garcia

dailymail.co.uk

Pomimo ostatnich wieści, jakoby Eric Garcia miałby zamienić drużynę Pepa Guardioli, na ekipe Blaugrany, Anglicy nie powiedzieli ostatniego słowa. Obywatele proponują defensorowi nowy kontrakt na o wiele lepszych warunkach finansowych.

W 2017  roku młody Hiszpan opuścił szeregi La Masii, której jest wychowankiem, na rzecz Obywateli. Przed rozpoczęciem trwającego sezonu 19-latek otrzymał awans do pierwszej drużyny, jednak w zeszłej kampanii również otrzymał szansę gry w ekipie Guardioli.

Hiszpan swoją grą przyciąga uwagę, więc nie może dziwić fakt, że Barcelona zaciera ręce na swojego wychowanka. Jednak hiszpański menadżer za wszelką cenę stara się go zatrzymać na Etihad. Oprócz wielkich pieniędzy, które wchodzą w grę, menadżer nie stroni od pochwał i zachwytu rozwojem młodego piłkarza chwaląc go przy tym publicznie.

City nie zważając na doniesienia i mocne parcie Barcy na perspektywicznego zawodnika, zaczęło pracować nad przedłużeniem umowy Garcii. Jak informuje kataloński dziennik “Mundo Deportivo”, Obywatele chcą zwiększyć zarobki piłkarza z 12 do aż 40 tysięcy funtów tygodniowo.

Katalończycy podkreślają, że klub nie będzie w stanie zaproponować takich pieniędzy, ale również nie odpuści. Zarząd aktualnego mistrza Hiszpanii będzie napierał na agenta środkowego obrońcy – Ivana De La Penę, kusząc jego klienta możliwością zastąpienia w niedalekiej przyszłości Gerarda Pique.

Kontrakt piłkarza wygasa w okolicach 2022 roku. Dotychczas na boisku w niebieskich barwach zaprezentował się 17 razy, dokładając jedną asystę. Przed pięciokrotnym reprezentantem Hiszpanii U-21 stoi wielki dylemat. Dwie potęgi piłkarskie stoją dla niego otworem, jednak tylko jedną z tych drużyn Eric Garcia będzie mógł reprezentować.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *