PKO Ekstraklasa: Gol Mateusza Szwocha, trzy punkty dla Wisły Płock

Zagłębie Lubin uległo przed własną publicznością Wiśle Płock (0:1) w inauguracyjnym spotkaniu 35. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola w piątkowym starciu zdobył Mateusz Szwoch.

W 23. minucie z Piotr Tomasik kapitalnie zacentrował z prawej strony do niepilnowanego Cilliana Sheridana, ale Irlandczyk sam siebie mógł zapytać, dlaczego jego strzał z kilku metrów nie znalazł drogi do siatki. Na kolejną ciekawą okazję musieliśmy poczekać do drugiej połowy. W 49. minucie Mateusz Szwoch przymierzył lewą nogą w krótki słupek i Kacper Bieszczad wyciągnął futbolówkę z bramki. Dwie minuty później Filip Starzyński przycelował z rzutu wolnego w samo okienko, lecz arbiter gola nie uznał, ponieważ dopatrzył się przewinienia jednego z piłkarzy gospodarzy. Nie było to z pewnością spotkanie, do którego będziemy wracać latami i ostatecznie piłkarze Radosława Sobolewskiego wywieźli z Lubina komplet punktów.