I liga: Raków powrócił na zwycięską ścieżkę i jest o krok od Ekstraklasy

twitter.com/rksrakow

W pierwszym dzisiejszym meczu 28. kolejki Fortuna I ligi Raków Częstochowa pokonał Wartę Poznań 3:0. Dla lidera rozgrywek to pierwsza wygrana po dwóch meczach bez porażki wliczając w to mecz w Pucharze Polski.

Wszystkie trzy bramki padły w drugiej części meczu. Już w czwartej minucie po zmianie stron samobójczą bramkę strzelił Bartosz Kieliba, a dwie kolejne zdobył Miłosz Szczepański. Najpierw dziewięć minut przed końcem, a drugą w ostatniej minucie. Warto zaznaczyć, że 21-letni pomocnik pojawił się na boisku w 77. minucie.

Dzięki tej wygranej podopieczni Marka Papszuna potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, by cieszyć się z awansu do Lotto Ekstraklasy. W następnej serii klub ze Śląska zagra w Bytowie, z zajmującą szesnastą pozycję Bytovią.

14.04.2019, godz. 17:00 Raków Częstochowa – Warta Poznań 3:0 (0:0)