I liga: Przełamanie Bełchatowian

GKS Bełchatów na własnym stadionie pokonał 2:1 Zagłębie Sosnowiec w meczu 25. kolejki Fortuna I ligi. Dla gospodarzy to pierwsza wygrana w tym roku.

Ostatni raz beniaminek rozgrywek wygrał 16 listopada, czyli jak łatwo policzyć Bełchatowianie przełamali serię sześciu meczy bez zwycięstwa. W dzisiejszym spotkaniu wszystkie gole padły po strzałach gospodarzy. W dziesiątej minucie goście wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Mariusza Magiery. W 68. minucie wyrównał Paweł Czajkowski, a w 77 rzut karny wykorzystał Adrian Małachowski. W następnej serii spotkań GKS, który wydostał się ze strefy spadkowej (15 miejsce) podejmie przedostatnią Chojniczankę. Natomiast Zagłębie, które jest na dziewiątej pozycji, zagra w Sosnowcu z czwartym Radomiakiem. Oba spotkania rozegrane zostaną w środę.

13.06.2020, godz. 17:40 GKS Bełchatów – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)
Paweł Czajkowski 67′, Adrian Małachowski 78′ (k) – Mariusz Magiera 10′ (s)
żółte kartki: Patryk Winsztal, Mateusz Szymorek, Marcin Sierczyński – Rafał Grzelak, Wojciech Słomka.