Bundesliga: Rollercoaster w Monachium. Pudła, błędy i samobóje

fcbayern.com

W późne, sobotnie popołudnie Bayern Monachium podejmował u siebie Borussię Mönchengladbach. To spotkanie było jednym z najlepiej zapowiadających się w bieżącej kolejce Bundesligi. Pierwsza w tabeli ligi niemieckiej ekipa podejmowała drużynę zajmującą czwartą lokatę.

Dziesiąta minuta spotkania przyniosła widzom na oczy smutny obrazek. Kontuzjowany Marcus Thuram musiał opuścić plac gry. W jego miejsce na boisku zameldował się Breel Embolo.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, w 16. minucie goście przeprowadzili zabójczą akcję, którą wykończył Hoffman. Długo trwała analiza tej sytuacji przez VAR, który jednak podjął decyzję o anulowaniu gola z powodu spalonego.

Po dwudziestej minucie spotkania widzowie zobaczyli istny rollercoaster w wykonaniu obu drużyn. Na początku Lucas Hernandez oddał świetny strzał w stronę bramki Gladbach, jednak na posterunku stał Yann Sommer. Chwilę później Breel Embolo nie trafił w bardzo prostej sytuacji do siatki rywala. Pudło sezonu szybko zemściło się na ekipie Źrebaków, ponieważ Yann Sommer niefortunnie zagrał piłkę do Joshuy Zirkzee, który pewnie trafił do pustej bramki.

W 37. minucie skrzydłowy ekipy z Mönchengladbach dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówkę przeciął Benjamin Pavard, ta jednak wpadła do bramki Manuela Neuera. Od tego momentu wynik na tablicy zmienił się na 1:1.

Trener gości wraz z początkiem drugiej połowy przeprowadził jedną zmianę. Na boisku zameldował się Tony Jantschke. W 54. minucie Patrick Herrmann próbował pokonać Manuela Neuera, jednak ten wykazał się odpowiednim refleksem i wyjaśnił sytuację. Dalsza część spotkania należała już do Bayernu. Bawarczycy prowadzili grę i stwarzali sobie sytuacje, jak na przykład w 66. minucie, kiedy to Serge Gnabry próbował pokonać Yanna Sommera.

Druga połowa meczu nie była już tak spektakularna jak pierwsza. W 86. minucie Bayern dopiął swego. Po podaniu z prawej strony, Leon Goretzka dokłada nogę do piłki i zmienia wynik na 2:1. Asystującym zawodnikiem był Benjamin Pavard, który zrehabilitował się za bramkę samobójczą.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayernu. Bawarczycy są coraz bliżej mistrzostwa, jednak takie mecze pokazują ich prawdziwą siłę.

Allianz Arena (Monachium) 13.06.2020, godz. 18:30

Bayern Monachium – Borussia Mönchengladbach 2:1

26′  Zirkzee, 86′ Goretzka – 37′ Pavard (gol samobójczy)

Żółte kartki: Bensebaini, Lainer

Bayern Monachium: Neuer (c) – Pavard, Boateng, Alaba, Hernandez (62′ Davies) – Kimmich, Cuisance (62′ Coman) – Gnabry, Goretzka, Perisic (88′ Martinez) – Zirkzee (77′ Wriedt)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi (46′ Jantschke), Bensebaini – Hofmann, Kramer, Neuhaus – Herrmann (70′ Wendt), Stindl (c), Thuram (10′ Embolo (83′ Benes))