I liga: Arka liderem

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu otwierającym czwartą serię spotkań Fortuna I ligę Arka Gdynia przed własną publicznością rozgromiła 4:0 Miedź Legnica, dzięki czemu awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Wynik meczu już w trzeciej minucie otworzył Maciej Jankowski, dla którego była to druga bramka w drugim kolejnym meczu. Druga połowa zaczęła się tak samo dobrze jak pierwsza odsłona. Minutę po zmianie stron na 2:0 podwyższył Mateusz Żebrowski. W 53. minucie było już 3:0 po strzale Juliusza Letniowskiego. 22-letni napastnik wypożyczony z Lecha Poznań ma już cztery bramki na swoim koncie i co ważne strzela w każdym ligowym spotkaniu. Wynik meczu w sześćdziesiątej piątej minucie ustalił Mateusz Żebrowski. W następnej kolejce Arkowcy zagrają w Niecieczy z Termalicą, a Miedzianka podejmować będzie Koronę Kielce.

piątek, 18 września godz. 17:40
Arka Gdynia – Miedź Legnica 4:0 (1:0)