PKO Ekstraklasa: Łatwa wygrana Rakowa w Bielsku-Białej

raków

W inauguracyjnym spotkaniu czwartej serii gier PKO Ekstraklasy, Podbeskidzie Bielsko-Biała uległo u siebie z Rakowem Częstochowa (1:4). W pierwszej połowie Damian Sylwestrzak odgwizdał trzy rzuty karne.

Podopieczni Marka Papszuna są jedną z rewelacji u progu sezonu i po spodziewanej porażce z Legią Warszawa (1:2), odnieśli dwa zwycięstwa z rzędu. W ciągu tygodnia ściągnięto Daniela Szelągowskiego oraz przedłużono umowę z Tomasem Petraskiem. W meczu z Zagłębiem Lubin (2:1) jednego z goli David Tijanić. – Cieszę się, że praca jaką wykonuję na treningach jest doceniana przez kolegów z drużyny. Mam wrażenie, że zyskałem ich zaufanie. Nie boją się ze mną grać, a to przekłada się na lepszą dyspozycję całego zespołu. Myślę, że w następnych meczach może być tylko lepiej – mówi Słoweniec.

To goście od pierwszych minut zdominowała beniaminka. Częste ataki częstochowian skutecznie wybraniał jednak Martin Polacek. W 13. minucie wynik otworzył Tomasz Nowak, który fantastycznym strzałem nie dał żadnych szans Jakubowi Szumskiemu. W 21. minucie rzut karny wykorzystał Petr Schwarz, po tym jak piłkę ręką zatrzymał Kacper Gach i potrzebna była wideoweryfikacja, by sędzie podyktował jedenastkę. W 34. minucie Marcin Cebula otrzymał piłkę w polu karnym i lekkim uderzeniem wepchnął piłkę do siatki i tym samym “Medaliki” odwrócili losy spotkania. I to nie był koniec emocji w pierwszej odsłonie, bowiem drugą bramkę z “wapna” zdobył Petr Schwarz. Na (4:1) podwyższył Vladislavs Gutkovskis, który wykonał trzeci w tym starciu rzut karny. Druga część nie obfitowała już w bramki i ostatecznie Raków wywiózł trzy “oczka”.