I liga: Arka coraz bliżej Ekstraklasy

Wikimedia

W spotkaniu rozpoczynającym zmagania 27. kolejki I ligi Arka Gdynia odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo. Lider tabeli wygrał z Sandecją Nowy Sącz 1:0. Jedyną bramkę strzelił Dariusz Formella.

Wypożyczony z Lecha Poznań napastnik na listę strzelców wpisał się w 21. minucie. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry boisko przedwcześnie opuścił piłkarz Arki – Tomasz Socha, który obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Gracze Sandencji nie wykorzystali chwilowej gry w przewadze i ostatecznie przegrali 0:1.

Arka po tym zwycięstwie pozostaje liderem I ligi z dorobkiem 56. punktów, Sandencja jest dziewiąta z 35. punktami na koncie.