Ekstraklasa: Festiwal ładnych bramek w Warszawie, Cracovia na kolanach

W meczu 33. kolejki Ekstraklasy pierwsza w tabeli Legia Warszawa pokonała na własnym boisku Cracovię 4:0. Pierwszą bramkę w barwach Wojskowych zdobył Kasper Hamalainen, a Nemanja Nikolić powiększył przewagę w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Legia Warszawa po remisie w zeszłej kolejce, teraz koniecznie chciała wygrać przed własną publicznością. Wszystko zaczęło się po myśli gospodarzy, kiedy to już w 5. minucie bramkę po strzale z ostrego kąta zdobył Aleksandar Prijović. Tym razem napastnik Legii był skuteczny już przy pierwszej próbie. W 25. minucie na strzał zdecydował się Michał Kucharczyk i była to decyzja bardzo dobra. Piłka po strzale Kuchego odbiła się jeszcze od piłkarza Cracovii i znalazła drogę do bramki. W pierwszej połowie gości dobił jeszcze Nemanja Nikolić. Z rzutu różnego piłkę wrzucił Guilherme, a węgierski napastnik zdołał ją musnąć głową i miał swoją 26 zdobycz w tym sezonie. W drugiej połowie Cracovia nie zdołała nawiązać walki z liderem tabeli i oglądaliśmy kolejnego gola dla gospodarzy. Sześć minut po wejściu na boisko swoją debiutancką bramkę w Legii zdobył Kasper Hamalainen. Fin nie dał szans Sandomierskiemu i strzelił bardzo mocno z powietrza. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i trzy punkty zostają w Warszawie.

Po tym spotkaniu Legia ma na swoim koncie już 37 punktów i przewagę nad trzecią Cracovią powiększyła do dziesięciu punktów.

Legia Warszawa – Cracovia 4:0 (3:0), Stadion Wojska Polskiego (Warszawa)

1:0 – Prijović 5′

2:0 – Kucharczyk 25′

3:0 – Nikolić 32′

4:0 – Hamalainen 78′

Legia Warszawa: 1. Arkadiusz Malarz – 5. Artur Jędrzejczyk, 4. Igor Lewczuk, 25. Jakub Rzeźniczak, 14. Adam Hlousek (17. Tomasz Brzyski 87′) – 7. Ariel Borysiuk, 6. Guilherme – 8. Ondrej Duda, 99. Aleksandar Prijović (3. Tomasz Jodłowiec 79′), 18. Michał Kucharczyk – 11. Nemanja Nikolić (22. Kasper Hamalainen 72′).

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski – 26. Luiz Carlos Deleu (23. Łukasz Zejdler 46′), 6. Florin Bejan, 21. Hubert Wołąkiewicz, 22. Jakub Wójcicki – 5. Miroslav Covilo, 67. Bartosz Kapustka – 62. Erik Jendrisek, 10. Mateusz Cetnarski, 96. Mateusz Wdowiak (24. Piotr Polczak 46′) – 99. Tomas Vestenicky (74. Przemysław Pyrdek 85′).

frekwencja: 24 061