diepresse.com

Czarnogóra w 9. kolejce eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 na własnym obiekcie przegrała 2:3 z Austrią.

Wynik spotkania w 32. minucie otworzył Mirko Vucinić, który wykorzystał z zimną krwią błąd Fuchsa i kąśliwym strzałem z bliskiej odległości pokonał Almera. Gościom udało się wyrównać dwadzieścia trzy minuty później, kiedy to kapitalną szarżą na prawej stronie popisał się Harnik, a następnie doskonale dograł do ustawionego pod bramką Janko. Napastnik FC Basel tylko dopełnił formalności, umieszczając futbolówkę do bramki z paru metrów. Po tym zdarzeniu selekcjoner Czarnogóry dokonał dwóch roszad taktycznych. W 68. minucie gospodarze po raz drugi wyszli na prowadzenie, a mianowicie za sprawą Begiraja, który znakomicie odnalazł się w zamieszaniu w 16-ce przeciwnika i mierzonym strzałem w lewy dolny róg nie dał szans Almerowi. Kilka chwil później arbiter spotkania musiał ukarać żółtym kartonikiem Poleksicia, bo ten wykazał się zbyt dużą agresją. Na dziewięć minut przed końcem oglądaliśmy świetny rajd Arnautovicia w polu karnym Czarnogóry, czego efektem było wyrównujące trafienie. Po doprowadzeniu do korzystnego rezultatu, trener Koller zdecydował się na dokonanie 3 zmian w składzie. O tym, że selekcjoner Austrii miał nosa, może świadczyć fakt z drugiej doliczonej minuty, kiedy to Sabitzer zdobył zabójczego gola. Wprowadzony w końcówce spotkania zawodnik w sposób fenomenalny sfinalizował akcję, którą zainicjował Martin Harnik. Piłkarz RB Leipzig popisał się bombą z 15 metra.

Dzięki wygranej reprezentacja Austrii umocniła się na pozycji lidera grupy G. Z kolei gospodarze tym wynikiem pogrzebali swoje nadzieje, ponieważ przy ewentualnym zwycięstwie mogli oni jeszcze toczyć bój o bezpośredni awans na EURO 2016.

Czarnogóra 2:3 Austria

Podgorica, 09.10.2015, 20:45