Hiszpania nie dała większych szans ekipie Luxemburgu i wygrała z niżej notowanym rywalem aż 4:0, dzięki dubletom Paco Alcacera oraz Santiego Cazorli.

Pierwszego gola “La Furia Roja” zdobyła na 3 minuty przed przerwą, kiedy Santi Cazorla dobił strzał Pedro. W drugiej połowie gospodarze przycisnęli i zdobyli kolejne gole. Tym razem do siatki Jouberta trafił Paco Alcacer po dwójkowej akcji z Ceskiem Fabregasem.

W ciągu ostatnich 10. minut defensywa Luxemburgu została dwukrotnie rozmontowana. Najpierw swoją drugą bramkę zdobył Paco po podaniu do Jordiego Alby a potem zespół Luca Holtza dobił ponownie Santi Cazorla, który plasowanym strzałem zza szesnastki pokonał golkipera Luxemburga.

Wobec dzisiejszego zwycięstwa Hiszpania zapewniła sobie bezpośredni awans z pierwszego miejsca w grupie C mając na koncie 24 oczka, natomiast Luxemburg zajmuje 5. miejsce z 4. punktami na koncie. Niepokojącymi wiadomościami są za to urazy Silvy i Moraty, którzy jeszcze w pierwszej połowie opuścili plac gry.

Hiszpania 4:0 Luxemburg, 09.10.2015 r., Estadio Las Gaunas.

1:0, Cazorla (42′)

2:0, Alcacer (67′)

3:0, Alcacer (80′)

4:0, Cazorla (85′)