Grzegorz Stańczuk rezygnuje – Arka Gdynia traci prezesa

fot. arka.gdynia.pl

Dotychczasowy prezes Arki Gdynia – Grzegorz Stańczuk, złożył swoją rezygnację. 34-latek objął tą funkcję ledwie kilka miesięcy temu.

Powodem mojej decyzji są przede wszystkim rozbieżności w wizji i strategii dalszego rozwoju klubu między mną i właścicielem – takimi słowami swoją rezygnację opisał Grzegorz Stańczuk, dotychczasowy prezes grającej w PKO Ekstraklasie Arki Gdynia. 34-latek objął to stanowisko niedawno – 28 sierpnia. Zastąpił wówczas Wojciecha Pertkiewicza, który prezesował Żółto-Niebieskim od 2012 roku.

Stańczuk przed przyjściem do Arki pracował przez 4 lata w spółce Ekstraklasa S.A. jako starszy menedżer ds. sponsoringu i rozwoju biznesu. Z nowej funkcji zrezygnował 16 grudnia ze skutkiem natychmiastowym. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, że głównym powodem były sprawy finansowe klubu.

Zgodnie z moimi zapowiedziami, pierwsze 3 miesiące pracy na stanowisku prezesa Arki poświęciłem na analizę sytuacji oraz opracowanie strategii mającej na celu poprawę wyników Klubu w lidze. W tym czasie przeanalizowałem istniejące oraz opracowałem nowe dokumenty dotyczące szeroko pojętej sytuacji finansowej Klubu, sportowej, biznesowej oraz administracyjnej.

Na bazie powyższych materiałów przygotowany został zarówno plan działań krótkoterminowy (głównie w obszarze sportowym) do końca obecnego sezonu, jak i główne założenia wizji oraz strategii rozwoju Arki Gdynia w latach 2020-2027.

Oba dokumenty zawierały szczegółowe wyliczenia finansowe, które zostały zaprezentowane właścicielom Arki Gdynia. Niestety nie doszliśmy do porozumienia w tym obszarze, co finalnie skłoniło mnie do złożenia rezygnacji.

Nadal uważam, że w Arce jest duży i niewykorzystany potencjał zarówno na polu sportowym, jak i biznesowym. Jestem przekonany, że przy wdrożeniu odpowiednich programów Klub może przestać martwić się ciągłą walką o utrzymanie, a zacząć coraz śmielej patrzyć na górną część tabeli Ekstraklasy.

To za kadencji Stańczuka doszło do zmiany trenera. Pod wodzami nowego szkoleniowca – Aleksandara Rogicia, Arka Gdynia opuściła strefę spadkową. W dotychczasowym 8 spotkaniach Serba Arkowcy wygrali trzykrotnie i dwa razy zremisowali. Obecnie zajmują 13. pozycję w tabeli PKO Ekstraklasy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *