Kapitan Manchesteru United na wylocie? Ashley Young prawdopodobnie bez nowej umowy

Ashley Young

fot. thebusbybabe.sbnation.com

To prawdopodobnie ostatni sezon Ashleya Younga na Old Trafford. Kapitan Manchesteru United prawdopodobnie nie dostanie nowej umowy.

Wyceniany na 4 miliony euro według portalu Transfermarkt Ashley Young latem będzie wolnym agentem. 34-letniemu obrońcy wraz z końcem czerwca kończy się także umowa z Manchesterem United. Wedle Evening Standard Manchester, jak i zawodnik, nie rozpoczęli jeszcze negocjacji kontraktowych i prawdopodobnie nie zamierzają.

Young został zawodnikiem Czerwonych Diabłów w 2011 roku. Wówczas przechodził za 18 milionów euro z Aston Villi jeszcze jako skrzydłowy. Przez 9 lat pobytu na Old Trafford zdobył każde (jakie mógł) trofeum w Anglii, w tym mistrzostwo Premier League w 2013 roku. Ma na swoim koncie także Ligę Europy za sezon 16/17 i jak na razie był ostatni puchar zdobyty przez Manchester United.

Przed obecnym sezonem Ashley Young został kapitanem zespołu, jednak było to spowodowane głównie stażem zawodnika. W obecnej kadrze jest on drugim najstarszym zawodnikiem, ustępując tylko trzeciemu bramkarzowi Lee Grantowi. Między innymi przez to Manchester United nie będzie płakać za 34-latkiem. Ashley Young od dłuższego czasu nie imponuje umiejętnościami, a na oba boki obrony na których może grać czekają już młodsze alternatywy. Są nimi między innymi Aaron Wan-Bissaka, Diogo Dalot, Brandon Williams czy Luke Shaw.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *