To koniec “gangu Fryzjera”. Ryszard F. został skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności

 Ryszard F. ps. Fryzjer  został skazany na 4,5 roku więzienia (bez zawieszenia), dostał 10-letni zakaz działania w profesjonalnym futbolu, a także zasądzony mu został zwrot 25 tys. zł, które przyjął jako korzyści majątkowe. Sąd uznał, że były menedżer Amiki Wronki winny jest wszystkich 100 stawianych mu zarzutów.

“Fryzjer” został oskarżony o to, że założył oraz kierował grupą przestępczą. Sąd umorzył to oskarżenie, ponieważ został on już wcześniej za to skazany. Grupa ta miała zajmować się wręczaniem i przyjmowaniem łapówek w zamian za ustawianie wyników meczów piłkarskich. Zgromadzenie działało od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r.

Oprócz Ryszarda F. na ławie oskarżonych zasiadło 30 osób, którzy w poniedziałek również usłyszeli wyroki. M.in. Łukasz B. (były sędzia z Krakowa); skazany na rok i osiem miesięcy, 6-letni zakaz działania w profesjonalnym futbolu i zwrot 41 tys. zł. Grzegorz G. (b. sędzia międzynarodowy z Radomia); rok i cztery miesiące, 3-letni zakaz. Henryk K. (b. członek zarządu PZPN i b. obserwator PZPN z Gdańska); 1,5 roku, 8-letni zakaz i przepadek 15 tys. zł. Adam K. (b. sędzia z Poznania); rok i cztery miesiące, 6-letni zakaz, zwrot 63 tys. zł. Krzysztof P. (b. obserwator PZPN z Poznania); rok i 10 miesięcy, 8-letni zakaz i przepadek 40 tys. zł. Piotr R. (b. piłkarz Lecha Poznań); rok i dwa miesiące, zakaz na 3 lata, przepadek 5 tys. zł.

To już trzeci wyrok skazujący dla “Fryzjera”. Dwa lata temu otrzymał karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 20 tys. zł grzywny oraz przepadek 25 tys. zł. Sprawa dotyczyła ustawiania meczów Piasta Gliwice. W kwietniu 2009 r. wrocławski sąd okręgowy skazał go na 3,5 roku więzienia. W maju 2010 r. Sąd Apelacyjny utrzymał ten wyrok.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *